110 December 1935. den. dat volgende jaren niet een batig saldo van on- geveer f 140.000.— zu'.len opleveren, zoodat ook uit dien iioofde in de toekomst een voorziening zal moeten worden getroffen. Op al deze gronden hebben wij er ernstig bezwaar tegen het geheele tekort van f 68.000.— te putten uit het reservefonds. Keeds aanstonds waren wij van meenmg, dat ten behoeve van 1936 zeker niet over een grooter bedrag dan f 50.000.— uit de reserve mag worden beschikt, omdat het restant dringend noodig zal zijn voor de direct volgende jaren en ook na de voorloopige besprekingen welke over de ontwerp- begrooting met de Financieele Commissie zijn gehou- den, staan wij nog op dit standpunt. Wij zijn door- drongen van de moeilijke omstandigheden, waarin de ingezetenen verkeeren en zijn dus ook van oordeel, dat verzwaring van belastingdruk een maatregel is, die niet in de eerste plaats tnag worden aangegrepen. Vandaar dat wij dan ook na herhaalde behandeling een aanzienlijke bezuiniging hebben bereikt. Nu dus in de eerste plaats een aarimerkelijke bezuiniging op de begrooting heeft plaats gehad en wij het niet toelaat- baar achten een grooter bedrag dan f 50.000.— uit het reservefonds te putten, zal eenige verhooging van den belastingdruk naar onze meening niet voorkomen kunnen worden. Deze zal noodig zijn tot een bedrag van ongeveer f 18.000.Wij hebben hiervoor verschillende moge- lijkheden overwogen en zijn daarbij tot de conckrsie gekomen, dat genoemd bedrag behoort te worden gedekt door het heffen van 25 opcenten op de ver- mogensbelasting. Het is U bekend dat deze opcenten door de gemeente nog niet worden geheven. De op- brengst van 1 opcent wordt over een vol jaargeraamd op 1 864.Ten bate van 1936 komt echter slechts 85 pCt. van die opbrengst, zoodat 25 opcenten kunnen opbrengen f 18.360.—. Voor deze heffing bieden wij U een ontwerp-besluit ter vaststelling hierbij aan. Heemstede, 13 November 1935. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. van de Poll, l.b. De Secretaris, N. Vos

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 22