111 20 December 1935. WIJZIGING LEGESVERORDENING. Aan den Raad. Uit de toelichting bij volgnummer 6 van de ontwerp- gemeente-begrooting voor 1936 blijkt, dat het onze bedoeling is, te komen met een voorstel tot herziening van de verordening op de heffing van Leges. Wij achten deze herziening gewenscht, omdat de verordening thans eenige leemten ot onbillijkheden inhoudt, terwijl ook enkele daarin opgenomen tarieven herzien behooren te worden. Thans is voor een bewijs van Nederlanderschap f 0.50 verschuldigd, ook wanneer dit noodig is voor een reis naar het buitenland. Deze bewijzen zijn ech- ter 5 jaren geldig, zoodat voor deze doeleinden o.i. zonder bezwaar de leges op f2.— gesteld kan wor- den. Voor verlenging van een paspoort is f0.50 leges verschuldigd, voor de aanvrage van een nieuw pas- poort echter niets. Voor beiden zou de leges op fl. bepaald kunnen worden. Verder is het gewenscht, te bepalen, dat een geringe leges wordt geheven voor bewijzen van goed gedrag, bewijzen van inschrijving in het bevolkingsregister en voor het raadplegen van het kadaster. terwijl het ver- schuldigde voor het legaliseeren van een handteekening iets verhoogd kan worden. Wat de burgerlijke stand betreft, hier behoort o.i. ook eerste klas huwelijksvoltrekking mogelijk te wor- den gemaakt op andere dagen dan Dinsdag, terwijl het verder wenschelijk is leges te heffen van trouw- boekjes, waarbij verschil kan worden gemaakt tusschen een eenvoudig trouwboekje en een familiestamboek. Ten slotte hebben wij overwogen of in het tarief voor het heffen van leges voor bouwvergunningen verandering kon worden gebracht. Ons is gebleken dat deze in andere gemeenten als regel aanmerkelijk hooger is dan in onze gemeente. Niet hierin alleen, doch voornamelijk in het feit dat aan het afgeven van bouwvergunningen en het toezicht op de naleving daarvan belangrijk veel werk verbonden is, meenen

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 27