113 20 December 1935. IV. De gemeente zal bevoegd zijn te allen tijde over te gaan tot geheele of gedeeitelijke vervroegde aflossing van de hoofdsom of het eventueel restant daarvan, mits minstens drie maanden tevoren opzeg- ging zij geschied; indien van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt vöör 1 Januari 1941, zal tegelijk met de aflossing door de gemeente een vergoeding ver- schuldigd zijn van 1 pCt. over het vervroegd afgeloste bedrag. V. De gemsente verbindt zich om over het nomi- nale bedrag der leening, of het onafgeloste gedeelte daarvan, een rente te betalen, berekend tegen vier en één vierde ten honderd per jaar. De rente zal be- taaibaar zijn in halfjaarlijksche termijnen op den 30en Juni en 31 en December van ieder jaar, voor het eerst op 30 Juni 1936 en alsdan over het tijdvak van den dag der stcrting der gelden door het Algemeen Mijnwerkersfonds af tot en met den 30 Juni 1936. VI. Alle betalingen van reite en aflossing zullen m aeten geschieden in gangbare Nederlandsche nrunt of bankpapier, ten hooldkantore van het Algemeene Mijnwerkersfonds teHeerlen, dan wel door storting bij een door het Algemeen Mijnwerkersfonds aan te wij- zen bankinstelling, zonder storting of schuldvergelij- king. VII. Indien eenige betaling van rente en aflossing niet geschied is binnen 8 dagen na den vervaldag, zal de geheele schuld terstond opeischbaar zijn. Bovendien zal alsdan door de gemeente een dadelijk opeischbare boete verschuldigd zijn van 1 ten honderd over het op den vervaldag verschenen bedrag, voor iedere in- gegane maand verzuim, berekend va'n den vervaldag af. VIII. De gemeente zal in gebreke zijn door het cnkel verloop van de in deze overeenkomst gestelde termijnen of het enkele feit der overtreding, zonder dat voor de ingebrekestelling eenig bevel of andcre soortgelijke akte zal noodig zijn. IX. Belastingen, welke van de aflossingen of rente dezer leening mochten worden geheven, komen ten laste van de gemeente.

Raadsnotulen Heemstede | 1935 | | pagina 36