10 27 Februari 1936 WATERLEVERING DOOR AMSTERDAM. Aan den Raad. De op 1 December/29 November 1909 tusschen de gemeente Amsterdam en onze gemeente gesloten over- eenkomst inzake waterlevering, werd binnen den daar- voor gestelden termijn door de gemeente Amsterdam opgezegd tegen 12 September 1935, met de mededee- ling echter, dat, wanneer op voortzetting der water- levering na dien datum prijs werd gesteld, over de te stellen voorwaarden overleg kon worden gepleegd. Dit overleg heeft plaats gehad, met het resuitaat, dat daaromtrent overeenstemming is verkregen. Het resultaat is opgenomen in het bijgaande ontwerp- besluit. In artikel 4 is een geheel andere wijze van water- levering omschreven. Terwiji voorheen steeds sprake was van de levering van duinwater uit de transport- Ieiding naar Amsterdam, zal thans de waterlevering geschieden vanuit den reinwaterkelder te Leiduin. Amsterdam zal op dezen reinwaterkelder een pomp- station bouwen voor rekening van Heemstede, waarin zullen worden opgesteld een 3-tal electrisch aange- dreven verticale centrifugaalpompen. Deze pompen zulien worden aangesloten op reeds bestaande, doch buiten gebruik zijnde leidingen, die Amsterdam voor dit doel ter beschikking zal stellen. Voor de uitvoe- ring is het echter noodzakelijk, over te gaan tot den aanleg van een nieuwe transportleiding naar Heemstede. Deze transportleiding is in het nieuwe pian opgenomen en zal eenerzijds worden aangesloten op de leiding te Leiduin, komende van het nieuwe pompstation, ander- zijds op het distributienet van Heemstede. Hier zal de aansluiting plaats hebben op de Camplaan. De be- staande transportleiding (7"), blijft als reserve in ge- bruik, waarbij dan een noodverbinding wordt tot stand gebracht op de transportleiding naar Amsterdam. In- geval van ernstige storing van het pompstation, kan dan nog steeds water worden geleverd op de totdus- ver gebruikelijke wijze. Met het oog hierop, moet de bestaande pompinstallatie in den watertoren als reserve in geval van nood beschikbaar blijven.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 10