11 27 Februari 1936 VERORDENING RANGEN ENZ. POLITIEPERSONEEL. Aan den Raad, Onder dagteekening van 11 September 1935, no. 84, hebben wij U in het kort mededeeling gedaan van de geschiedenis der verordening, regelende de rangen enz. van het politiepersoneel. In dit raadsstuk hebben wij o.m. vermeld, welke salarissen de Minister van Binnenland- sche Zaken voor genoemd personeel vastgesteld wenschte te zien. Wij deelden U mede, dat wij overwegende be- zwaren hadden tegen de vastgestelde salarissen en dat wij geen vrijheid konden vinden U tot vaststelling daar- van te adviseeren. Zonder hoofdelijke stemming heeft U zich in Uwe vergadering van 26 September 1935 met ons standpunt vereenigd. Van Uw besluit hebben wij mededeeling gedaan aan den Minister. Door tusschenkomst van den Voorzitter van Gedepu- teerde Staten hebben wij daarop ontvangen een af- schrift van het Koninklijk Besluit van 9 December 1935, no. 17, waarbij U wordt aangemaand, om binnen een termijn van drie maanden, de jaarwedden voor de ambte- naren van politie te regelen als in dat K.B. is aangegeven. Uit de ontvangst van dit K.B. valt dus op te maken, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken van oordeel is dat de salarissen, zooals Uw College gemeend heeft deze voor onze gemeente te moeten vaststellen, niet kun- nen worden gehandhaafd. Wij hebben er bij de mede- deeling van Uwe beslissing nog eens de aandacht van den Minister op gevestigd, dat uit conclusie 2 van het Rapport-Schouten blijkt, dat de bedoeling dier commis- sie niet is starre uniformiteit in de regelingen van de cnderscheiden publiekrechtelijke lichamen te brengen, doch dat men zich behoort te beperken tot het weren van excessen. Voorts hebben wij gewezen op conclusie 25 van genoemd rapport, waaruit blijkt, dat de vraag, of er voor de Regeering omstandigheden aanvvezig zijn om wijziging van een salarisregeling te bevorderen, mede verband houdt met de financieele omstandigheden van het daarbij betrokken lager publiekrechtelijk orgaan. Ook in onze vorige correspondentie hebben wij gepleit voor

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 26