11 27 Februari 1936 7 2. Deze vergoeding wordt beperkt tot hetgeen wer- kelijk met inachtneming van redelijke zuinigheid moest worden uitgegeven. Artikel 15. Bij aanstelling, bevordering, weddeverhooging en ont- slag, benevens bij uitbetaling der wedde, worden den ambtenaar daarvoor geen kosten in rekening gebracht. Artikel. 16. 1. De ambtenaar heeft recht op zijne bezoldiging tot den dag van ingang van het ontslag uit zij-n ambt of tet en nret den dag van overlijden. Is de b'ezoldiging Teeds tot een lateren dag uitbetaald, dan wordt het meerdere verrekend met de sorn, in de volgende lederr bedoeld. 2. Overlijdt een anrbtenaar, die geen weduwe of kin- deren, jonger dan 18 jaren achterlaat en niet is kost- winner voor zijn ouders of voor zijn broers of zusters, jonger dan 18 jaren, dan wordt aan den rechthebbende eene uitkeering gegeven, gelijk aan de wedde van den overléden ambtenaar over een tijdvak van 14 dagen. 3. Overlijdt een ambtenaar, die een weduwe of kin- deren jonger dan 18 jaar achterlaat, of kostwinner is voor zijn ouders, of voor zijn broers of zusters, jonger dan 18 jaren, dan wordt aan dezé een uitkeering gegeven tot een bedrag, gelijk aan de wedde van den overleden ambtenaar over een tijdvak van drie maanden. 4. Bij overlijden van een ambtenaar, die tijdelijk is aangesteld en die een weduwe of kinderen jonger dan 18 jaren achterlaat, of lcostwinner is voor zijn ouders, of voor zijn broers of zusters jonger dan 18 jaren, wordt aan deze eene uitkeering gegeven, gelijk aan de wedde o/er de helft van het aantal volle weken, dat de ambte- ■naar laatstelijk in onafgebroken dienst der gemcente is geweest, met een minimum van 4 weken en een maxi- mum van drie maanden. Artikel 17. 1. Wanneer ontslag op grond van ongeschiktheid anders dan tengevolge van ziekten of gebrekcn plaats heeft, kunnen Burgemeester en Wethouders een naar billijkheid te bepalen vergoedi-ng toekennen, hetzij als som ineens, hetzij als periodiek uit te keeren bedrag.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 40