11 27 Februari 1936 14 dienst, heeft recht op kosteloos genees- en heelkundige huip, voorzoover noodig verpleging in een ziekenhuis en ontvangt kosteloos de vereischte genees-, heel-, ver- band- en ontsmettingsmiddelen, een en ander ter be- oordeeling van Burgemeester en Wethouders. 2. Indien ter volledig herstel, op voorstel van den controleerenden geneesheer, verpleging buiten de ge- meente noodig is, zal dit geschieden voor rekening van de gemeente of zal de gemeente in de kosten dier ver- pleging tegemoet komen, een en ander ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders. Artikel 35. De wedde wordt niet uitgekeerd, indien en zoolang: a. de ambtenaar weigert zich aan het onderzoek door een controleerenden geneeskundige te onderwerpen of zich voor dat onderzoek in een ziekeninrichting, waar- van de keuze zooveel mogelijk aan hem blijft, te laten opnemen, indien deze geneeskundige, >na overleg met den behandelenden geneeskundige, dit noodig oordeeit; b. de ambtenaar de voorschriften van den behande- lenden of controleerenden geneeskundige nîet opvoigt; c. de ambtenaar, blijkens het onder a gencemde onderzoek, in staat is werkzaamheden, zij het ook andere dan gewone, te verrichten en hij dit weigert, wanneer het hem door den Burgemeester wordt opgedragen; d. de ziekte of ongeschiktheid tot werken naar het oordeel van den Burgemeester, gehoord den contro- leerenden geneeskundige, het gevolg is- van misbruik van alcoholischen drank of wangedrag; e. de ambtenaar tijdens zijn ziekte voor anderen werkzaamheden tegen belooning verricht. Wachtgeld. Artikel 36. De ambtenaar in vasten dienst, die den leeftijd van 20 jaar heeft bereikt en aan wien eervol ontslag wordt verleend wegens opheffing zijner betrekking of wegens verandering in de inrichting van den tak van dienst waarbij hij werkzaam is, heeft, voorzoover hij alsdan niet uit anderen hoofde în de termen valt onr pensioen, uitgezonderd vervroegd ouderdomspensioen, bedoeld in art. 48, eerste lid onder b der Pensioenwet 1922 (Stbl. no. 240), te genieten met ingang van den dag van ont-

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 47