11 27 Februari 1936 16 vôör het ontslag werd genoten met inbegrip eventueel van zoodanige toelagen, als bij de berekening van den pensioensgrondslag in aanmerking komen. Artikel 41. 1. Het wachtgeld wordt verminderd met het geheel of een deel van het bedrag, dat de betrokkene geniet uit arbeid of bedrijf, na den ingang van het wachtgeld ter hand genomen, met dien verstande, dat het bedrag van het alsdan genoten wachtgeld, gevoegd bij boven- bedoelde inkomsten uit arbeid of bedrijf, niet mag dalen beneden de laatstelijk genoten bezoldiging. 2. De betrokken ambtenaar is binnen een door Bur- gemeester en Wethouders te stellen termijn en zoo vaak als dat van hem wordt geëischt, verplicht, opgave te doen van het bedrag der mkomsten uit arbeid of bedrijf. Voldoet hij aan die verplichting niet, dan kan het wacht- geld worden ingehouden, te rekenen van het einde van evenbedoelden termijn. Artikel 42. Indien de op wachtgeld gestelde een aan hem aan- geboden ambt of betrekking, die hem naar het oördeel yan Burgemeester en Wethouders, in verband met zijn persoonlijkheid en omstandigheden kan worden opge- dragen, weigert te aanvaarden, vervalt het wachtgeld geheel of gedeeltelijk. Artikel 43. 1Het vvachtgeld vervalt, zoodra de op wachtgeld gestelde in het genot van pensioen wordt gesteld. 2. Voorts kan het wachtgeld worden vervallen ver- klaard, indien de op wachtgeld gestelde zich zoodanig gedraagt, dat hij, ware hij in dienst gebleven, zou zijn ontslagen of indien hij zich in het buitenland vestigt of geacht moet worden aldaar duurzaam te verblijven, tenzij hern voor dit verblijf töestemming cloor Burge- meester en Wcthouders is verleend. Artikel 44. I-ndien een op wachtgeld gestelde ambtenares in het huwelijk treedt, wordt gedurende het huwelijk geen wachtgeld genoten.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 49