12 27 Februari 1936 BIJSLAG OP LOONEN 1N DE BLOEMBOLLEN- BEDRIJVEN. De Raad der gemeente Heemstede, Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 12 Februari 1936, Besluit: a. vast te stellen de volgende regeling betreffende de opneming van arbeiders in de bloembollenbedrijven met bijslag op de loonen gedurende 1936: le. De bijslag van de gemeente Heemstede wordt gegeven in het loonbedrag, dat in een bloembollenbedrijf wordt uitbetaald boven een voor elk bedrijf afzonderlijk vast te stellen minimum loonbedrag. De bijslag van de gemeente Heemstede bedraagt 50 van hetgeen aan loon wordt uitgekeerd boven het genoemde loonbedrag. Burgemeester en Wethouders stellen voor elk bedrijf het minimum-loonbedrag vast. 2e. Voor de vaststelling van het onder le. genoemde minimum loonbedrag, dient de plaatselijke commissie, waarvan de samenstelling hierna wordt geregeld, aan Burgemeester en Wethouders een voorstel in. Burge- meester en Wethouders stellen, zoowel aan de hand van het z.g. teeltplan 1936, dat door de bloembollenkweekers, die tot de bijslagregeling wenschen toe te treden, bij Burgemeester en Wethouders moet worden ingezonden, als over de werkelijk in het boekjaar '35 uitbetaalde loonen, vast, welk minimum loonbedrag in het desbe- treffende bedrijf in het boekjaar 1936 als minimum zal moeten worden verloond, alvorens de loonbijslagregeling in werking treedt. Bij de vaststelling van dit minimum- loonbedrag moet men alle gewassen, die in het des- betreffende bedrijf worden geteeld, alsmede met alle overige factoren als export enz., worden rekening ge- houden. Het aldus vastgestelde minimum-loonbedrag voor 1936 wordt aan de hand van het teeltplan en overige gegevens, gesplitst voor de perioden. - <u i Vi'inwimw ri'i—nnaair'iiil WWI ftC""

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 56