12 27 Februari 1936 29 December 1935 tot enmet 29 Februari 1936 1 Maart 1936 30 Mei 1936 31 Mei 1936 1 Augustus 1936 2 Augustus 1936 31 October 1936 1 November 1936 26 December 1936 Indien in den loop van het jaar wijziging komt in het teeltplan, of in het betreffende bedrijf andere belang- rijke wijzigingen plaats vinden, dient het vastgestelde minimumloon-bedrag met de gewijzigde omstandigheden in overeenstemming gebracht te worden. De plaatse- lijke commissie doet alsdan aan Burgemeester en Wet- houders een voorstel. 3e. Door Burgemeester en Wethouders wordt bij de vaststelling van het minimumloonbedrag uitgegaan van het ter plaatse algemeen geldende loon. Indien het loon van inwonend mannelijk en/of vrouwe- lijk personeel gedeeltelijk in natura wordt uitgekeerd (b.v. met den kost) wordt hiermede rekening gehouden. Elk geval wordt overigens op ziclizelf beoordeeld. 4e. Het loon voor alle werkzaamheden in het bedrijf kan in de berekening van het uit te keeren loon worden opgenonren. Uitgezonderd is echter het loon uitbetaald aan gezinsleden, het loon uitgekeerd voor administratief werk en aan dienstboden en/of vrouwen die huiselijke werkzaamheden verrichten, en het loon uitbetaald voor het verrichten van overwerk en alle loonen uitbetaald aan niet in het bedrijf opgenomen personen, als smeden, bouwvakarbeiders, loonploegers en fraisers, enz. 5e. Toeslag kan alleen worden gegeven op het loon, uitbetaald aan arbeiders, die zoo zij niet in het bedrijf waren opgenomen, voor hulp ingevolge de regelen voor werkverschaffing en/of steunverleening der gemeente Heemstede in aanmerking zouden komen. Burgemeester en Wethouders stellen vast, of het loon van den des- betreffenden arbeider in de loonbijslagregeling mag worden opgenomen. 6e. De bedrijfsleider mag het loon, dat aan de onder 5e bedoelde arbeiders wordt uitbetaald, eerst voor den bijslag in aanmerking brengen, indien door Burgemeester en Wethouders van Heemstede het desbetreffende aan- vraagformulier is goedgekeurd. 7e. De bedrijfsleider, die voor bijslag in aanmerking wenscht te komen, dient aan Burgemeester en Wet- houders een aanvrage daartoe, met opgave van verschil- lende gegevens, te doen toekomen. 8e. Indien voor een bepaald bedrijf de bijslagrege-^ lir.g van kracht is verklaarcl, moet de bedrijfsleider weke-

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 57