17 27 Februari 1936 VERLEENEN MEDEWERKING AAN „VOORZIE- NINGSFONDS VOOR KUNSTENAARS". Aan den Raad. Door den Minister van Sociale Zaken is in het leven geroepen de Stichting „Voorzieningsfonds voor Kun- stenaars". Deze Stichting heeft ten doel kunstenaars, die wer- kend lid zijn van een door den Minister van Sociaie Zaken, na overleg met den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, op haar verzoek toegela- ten vereeniging van kunstenaars, dan wel door het bestuur der Stichting met werkende leden zijn gelijk- gesteld en die in behoeftige omstandigheden verkee- ren, geldelijke uitkeeringen te verleenen, volgens_ de bepalingen van een door den Minister van Sociale Zaken goed ts keuren reglement. De Stichting tracht dit doel te bereiken door, aldus art. 3 van d°en Stichtingsbrief, het bijeenbrengen van bijdragen van vereenigingen van kunstenaars en de op die bijdragen door Rijk en Gemeenten verleende sub- sidies. alsmede door andere wettige middelen, die voor liet doel bevorderlijk kunnen z.jn. De huidige crisis treft ook veie kunstenaars, die weinig opdrachten ontvangen of lmnne producten hee- Iemaal niet, of niet dan met groote moeite kunnen kwijt raken en dan dikwijls nog tegen abnormaal lage prijzen. Het komt ons dan ook voor, dat liet moet worden toegejuicht dat maatregelen worden genomen om gel- den bijeen te brengen, teneinde in behoeftige omstan- diglieden verkeerende kunstenaars te hulp te komen. Wij meenen daarom dat dit sympathieke doel den steun der overheid verdient. Het Rijk is ook deze meening toegedaan, hetgeen blijkt uit het feit, dat is toegezegd, dat een jaarlijksch subsidie zal worden toegekend gelijk aan het bedrag, dat alle vereenigingen te zamen in dat jaar bijdragen. Van de gemeenten, waar leden van de toegelaten vereenigingen woonachtig zijn, wordt gevraagd de toekenning aan de Stichting van een subsidie, gelijk aan het bedrag, dat de toegelaten vereenigingen van in de gemeente wonende leden per jaar aan bijdragen aan de Stichting betalen. Voor deze gemeente zou,

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 72