32 14 Mei 1936 na het aanbrengen van verschillende verbeteringen aan de woningen, waarvoor door U bij raadsbesluit van 25 October 1934, no. 100, een bedrag van f 20.000. werd beschikbaar gesteld en welk bedrag geheel ge- bruikt is. Hoewel, schrijft het bestuur in het verslag over 1935, de huizen door de aangebrachte verbeteringen in niet geringe mate zijn verbeterd en zeer zeker ver- schillende bewoners daardoor op hun besluit om te verhuizen zijn teruggekomen, is toch het resultaat ten opzichte van de verhuring ver beneden de verwach- tingen gebleven. De huizen zijn dus blijkbaar nog niet aantrekkelijk genoeg, welke aantrekkelijkheid tenslotte door de huurprijzen zal moeten worden gevormd. In een door ons ontvangen schrijven stelt het be- stuur voorop, dat het eenparig gekant is tegen eene zoodanige huurverlaging, dat de huizen hun karakter van middenstandswoningen zouden verliezen. Een aanzienlijke verlaging der huren wordt wel onvermij- delijk geacht, nu nog steeds een groot aantal huizen leegstaan. Het Bestuur meent dat deze verlaging on- geveer 10 pCt. behoort te bedragen, waardoor de grootste groep woningen van f 35.op f 31.50 per maand komt. Het bestuur becijferde naar den toestand op 1 Ja- nuari 1936 het tekort op f 6200.terwijl wanneer de beoogde huurverlaging per 1 Mei a.s. wordt inge- voerd en gerekend wordt op huurderving van 6 wo- ningen, het verlies geschat wordt op ruim f4000. De feiten wijzen uit dat de verhuring moeilijk gaat, zoodat noodzakelijk maatregelen moeten worden ge- troffen welke hierin verbetering kunnen brengen. Ook wij zien die momenteel alleen in een fiinke verlaging der huren, docli wij zijn overigens met het bestuur vau meening, dat het niet in het belang van de Vereeni- ging, maar ook niet in dat van de gemeente zou zijn, wanneer de verlaging zoo ver zou gaan dat de wo- ningen van karakter zouden veranderen. Wij zouden dus met de door het bestuur gedane huurverlagings- voorstellen accoord willen gaan, doch deze zullen uit- eindelijk het door de gemeente te vergoeden nadeelig saldo beïnvloeden, zoodat wij het wenschelijk achten te weten of de verlaging Uwe instemming heeft. Over deze huurverlaging, zoomede over de wijze van dekking der exploitatie-tekorten hebben wij over- leg gepleegd met de Financieele Commissie, weike daarover uitvoerig van gedachten heeft gewisseld en

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 10