30 14 Mei 1936 BIJDRAGE IN DE KOSTEN VAN EEN GAS-INDUSTRIE-LABORATORIUM. Aan den Raad. Door onze gemeente wordt sedert enkele jaren eene bijdrage verieend aan de Gasstichting, teneinde deze in staat te stellen haar nuttige taak ten dienste der Nederlandsche gasindustrie te vervullen. Genoemde Stichting heeft bijzonder aandacht ge- schonken aan den teruggang in de gaslevering, welke vrij algemeen valt te constateeren en meent dat naar nieuwe gastoepassingen moet worden gestreefd. De Stichtiug ziet een belangrijk arbeidsveld op het terrein der industrieele toepassingen, zoowel in de grootere fabrieken en werkplaatsen, als in het kleinbedrijf van den slager, bakker, rijwielhersteller enz. In overleg met het Bestuur der Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, heeft het Bestuur der Gasstichting gemeend, dat mogelijke uitbreiding van de industrieele gastoepassingen met den meesten ernst dient te worden ter hand genomen. De Nederlandsche gasindustrie dient daartoe allereerst te beschikken over de noodige gegevens. terwijl er gelegenheid moet zijn om proefnemingen met verschillende toestellen te hou- den, deze eventueel te verbeteren of aan te passen aan de eischen van bepaalde industrieën en demonstra- ties voor belanghebbenden te organiseeren. Hiertoe zal moeten worden beschikt over een z.g. industrie-labo- ratorium, zooals dat reeds in verschillende landen be- staat en met succes ten dienste van de gasindustrie werkt. De Gasstichting heeft zich tot de gemeentebesturen gewend met het verzoek, om medewerking hiertoe in den vorm van eene bijdrage, ten laste van de gas- bedrijven. Ook ons heeft een zoodanig verzoek bereikt. Door verschillende gemeenten is medewerking toe- gezegd, zoodat reeds bescheiden met het werk kon worden aangevangen. Het komt ons voor, dat onze gemeente in het verleenen van medewerking aan de instandhouding van genoemd instituut, dat voor de gasindustrie van groot nut zal zijn niet ac'.iter mag blijven.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 1