35 14 Mei 1936 AANLEG WEGEN TEN WESTEN VAN DE HUGO DE GROOTLAAN. Aan den Raad. De N.V. Grond- en Bonwbedrijf, gevestigd fe Heem- stede, wenscht over te gaan tot exploitatie'van een ge- deeite van haar terreinen, gelegen westelijk van de Hugo de Grootlaan. Voor uitvoering van dat voornemen is het noodig dat de wegen, op de ten Raadhuize ter inzage lig- gende teekening in gele kleuren gearceerd aangegeven en gemerkt 51-53-5/-58-59 en 60, gedeeltelijk worden aangelegd. Het is alhier gebruikelijk, dat de aanleg van wegen geschiedt door de gemeente, voor rekening van parti- culieren en dat de voor wegen bestemde gronden kosteloos en om niet aan de gemeente worden over- gedragen. De N.V. Grond- en Bouwbedrijf heeft ech- ter verzocht zelf de vereischte werkzaamheden te mogen uitvoeren. Dit kan echter alleen geschieden met toestemming van Uw CoIIege, omdat artikei 40 der Bouw- en Woningverordening bepaalt, dat het verboden is een weg aan te leggen of een weg aan het plaatselijk wegennet aan te sluiten, zonder ver- gunning van den Gemeenteraad. Wij zijn van meening en de Commissie voor Open- bare Werken met ons, dat tegen inwiliiging van het verzoek van de N.V. Grond- en Bouwbedrijf geen bedenkingen bestaan, mits de aanleg der wegen zal geschieden overeenkomstig de in het ontwerp-besluit opgenomen voorwaarden en indien de rioleerincr van gemeentewege wordt gelegd. Onder mededeehng voorts, dat van gemeentewege, op koste van adressante, geregeld toezicht op de ult- voering der werkzaamheden zal worden gehouden en dat de straten inet beharding en andere voorgeschre- ve.n werken, nadat deze zijn opgeleverd, kosteloos en om niet aan de gemeente zullen worden overgedragen, stellen wij U voor de gevraagde medewerking te ver- leenen, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit. Wij voegen hieraan nog toe, dat de aanleg van bovenbedoelde wegen het noodzakelijk maakt om de

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 23