46 30 Juni 1936. Thans zullen wij bezien de vraag of vermindering van den steun mogelijk en verantwoord is ten opzichte van de gesteunden. In deze gemeente geldt tot lieden een steunregeling welke, het wordt algemeen erkend, gunstig is, zoo zelfs dat velen een uitkeering ontvangen welke nage- noeg gelijk, of gelijk is aan het loon dat zij in hun vak kunnen verdienen. Dat een dergelijke toestand niet juist is, zal toch door ieder worden erkend; wijziging zal derhalve niet achterwege kunnen blijven. De regeering heeft een regeling ontworpen voor steunverleening en daarin 9 tarieven opgenomen. De gemeenten, die een bijdrage van het Rijk krijgen, kun- nen met goedkeuring van den Minister, hetinverband met den levensstandaard in de gemeente meest ge- wenschte tarief toepassen. Het hoogste tarief bij de rijksregeling is echter iets lager dan in Heemstede voor steun aan werkloozen geldt. Dit hoogste tarief vindt toepassing in de groote steden w.o. ook Haarlem. Het wil ons voorkomen dat, waar toepassing van de rijksregeling volgens het hoogste tarief in die gemeenten mogelijk is, ook in deze gemeente het uitkeeren van steun naar dien maatstaf alleszins verantwoord moet worden geacht. Wij zijn dan ook van meening dat de steunregeling in deze gemeente niet behoeft uit te steken boven de rijksregeling volgens het hoogste tarief. Zoowel op dezen grond als op grond van financieele overwegingen stellen wij U voor den steun voor werk- loozen te regelen overeenkomstig de voorschriften van het Rijk en daarbij toe te passen het eerste tarief. Teneinde echter den overgang van de uitkeeringen volgens de geldende regeling naar die volgens de rijksregeling geleidelijk te doen plaats vinden, achten wij het gewenscht te bepalen dat een bijslag zal wor- den gegeven van 2/3 van het verschil tusschen de uitkeeringen volgens de nieuwe en de oude regeling, gedurende de eerste acht weken en een bijslag gelijk aan 1/3 van dat verschil gedurende de daarop volgende acht weken. Voorts dienen wij in de gelegenheid te zijn tot het verstrekken, overeenkomstig de rijksvoorschriften, van brandstoffen of het geven van een brandstoffenbijslag

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 23