46 30 Juni 1936. aan werkloozen, alsmede tot het toekennen van een tegemoetkoming in de kosten van de premies der ziekenfondsen. Een bepaling waarbij wij worden ge- machtigd deze regeling te treffen, is in het ontwerp- besluit opgenomen. De aanvaarding van de rijkssteunregeling als „eigen regeling" geeft ons gelegenheid de tewerkstelling van werkloozen op den bestaanden voet te handhaven. Bij het volledig van toepassing worden van de rijks- steunregeling zal de genreente zich echter ten aanzien van de werkverschaffing geheei hebben te gedragen naar de voorschriften welke door het Rijk te dien aanzien zijn en worden gegeven. De eerste maatregel, welke genoinen dient te worden is derhalve het vaststellen van een steunregeling, welke door ons wordt uitgevoerd. De tweedc maatregel is het wijzigen van de be- grooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon in verband met het aan dien Dienst onttrekken van de zorg voor de werkloozen. Blijkens de U aangeboden begrootingswijzigingen is het noodig dat de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt verhoogd met f 4850.—, ondanks het feit dat Maatschappelijk Hulpbetoon over het 2e halfjaar 1936 geen uitgaven voor de werkloozen heeft te doen. Voor de oorzaken welke daartoe hebben ge- leid, meenen wij U te mogen verwijzen naar de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende begrootings- wijzigingen. Op de gemeentebegrooting dienen nu te worden uitgetrokken de gelden, noodig voor de uitvoering van de hierboven bedoelde steunregeling gedurende het 2e halfjaar 1936. De toepassing van de rijkssteun- regeling zal, met inachtneming van vorengenoemde overgangsmaatregelen, naar raming kosten f 82000. Voor brandstoffen-verstrekking of toeslag, voor tege- moetkoming in de premies voor ziekenfondsen en voor controle en administratie zal nog moeten worden uit- getrokken een bedrag van f 6500.— In totaal zal derhalve dekking moeten worden ge- vonden voor f 4850.— f 82000.— f 6500.— f 93.350.—. De scherpe ramingen voor de begrooting 1936 geven slechts weinig speling, zoodat, naar U uit de begroo- tingswijzigingen blijkt, wij genoodzaakt zijn te be-

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 24