46 30 Juni 1936. schikken over een bedrag van f 57.000.van het vermoedelijk batig saldo van den dienst 1935. Het uitvoeren van de steunregeling, overeenkomstig de rijksvoorschriften, brengt meer administratieven en controleerenden arbeid mede dan tot heden de uit- voering van de eigen regeling, welke zoo sober mo- gelijk werd gehouden, eischte. Uitbreiding van het administratieve personeel zal hierom dan ook niet achterwege kunnen blijven. Wij verzoeken U dan ook ons, door beschikbaarstelling van de noodige gelden, de gelegenheid te geven, die maatregelen te treffen, welke wij wenschelijk oordeelen. Evenzoo eischt ook de controle van een zoo groot aantal werkloozen, mede in het belang van de ge- meentefinanciën, een goede verzorging. Reeds thans blijkt dat de werkzaamheden voor één controleur te omvangrijk zijn en daarom verzoeken wij U ook mach- tiging tot het in dienst nemen van nog een controleur, die dan rnede zal worden beiast met de controle van de werkloozen, die, niet vallende onder de steun- regeling, door Maatschappelijk Hulpbetoon worden geholpen. Tevens komt het ons voor dat degene, die thans voor controle is aangewezen, en die door Openbare Werken is beschikbaar gesteld voor dat doel, geheel van Openbare werken wordt losgemaakt en als amb- tenaar met den titel „Controleur der Werkloozen" wordt geplaatst in groep 4 van de jaarweddenregeling voor de ambtenaren. De voor controle-diensten nieuw aan te nemen per- soon zouden wij in los dienstverband willen aanstellen op nader door ons te bepalen salaris. De derde maatregel welke in verband met deze aangelegenheid getroffen dient te worden is o.i. de instelling van een Commissie, welke ons over de uit- voering der regeling zal adviseeren. Het ligt in de bedoeling deze Commissie te doen bestaan uit 5 leden, waaronder 3 raadsleden. Een ont- ontwerp-reglement voor deze commissie van advies, alsmede een aanbeveling voor de benoeming van de twee niet-raadsleden dier Commissie, bieden wij U hierbij aan. Daar het voorts gewenscht is met den gemeentelijken dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in nauw con- tact te staan, omdat ook deze Dienst met werkloozen

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 25