46 30 Juni 1936. 2. zij, die 21 jaar of ouder zijn, doch jonger dan 30 jaar en wier ouders in deze of aangrenzende of zeer nabij gelegen gemeente woonachtig zijn, tenzij de betrokkene reeds langer dan één jaar niet bij zijn ouders inwoont; 3. zij, die zich tijdens hun werkloosheid in deze gemeente hebben gevestigd of in dien tijd kostgangers geworden zijn, tenzij dit een gevolg mocht zijn van het overlijden van de ouders van den betrokkene. (ln bijzondere gevallen kunnen Burgemeester en Wethouders van deze regeling afwijken). Art. 5. De bepalingen der reglementen op de werkloozen- kassen der betrokken vakvereenigingen, betreffende inschrijving bij de arbeidsbeurs zijn van toepassing. De ondersteunden zijn verplicht er voor te zorgen dat van het gezin, waarvoor zij kostwinner zijn, alle tot werken in staat zijnde niet-verdienende leden van 15 jaar of ouder, zich als werkzoekende bij het orgaan dei openbare arbeidsbemiddeling laten inschrijven en daarbij ingeschreven blijven. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, in bij- zondere gevallen, ontheffing te verleenen van de in de tweede alinea opgelegde verplichting. De ondersteunde is verplicht aangeboden werk, waarvoor hij lichamelijk geschikt kan worden geacht, te aanvaarden. De ondersteunde is verplicht er voor te zorgen, dat hjj en de leden van zijn gezin ingeschreven zijn en blijven bij een ziekenfonds en bij een fonds voor ziekenhuisverpleging, dat hen per persoon bij opname m een ziekenhuis, gedurende ten minste 35 dagen per jaar, een tegemoetkoming verzekert van ten min- ste f 3.50 per dag. Van den steun. Art. 6. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners ,Per week, benevens f 1.35 per week per ge- zmshd boven twee personen

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 29