46 30 Juni 1936. Art. 20. Wanneer door tot werken in staat zijnde, niet-ver- dienende leden van 15 jaar of ouder, van het gezin van den ondersteunde, passende arbeid voor een behoor- lijk loon zonder grondige reden, een en ander ter be- oordeeling van Burgemeester en Wethouders, wordt geweigerd, wordt met betrekking tot de hulp, welke aan den ondersteunde wordt verleend, gehandeld ais- of het loon van den aangeboden arbeid in het gezin inkwam. Op gelijke wijze wordt gehandeld wanneer een ge- zinslid, als in de eerste alinea bedoeld, een betrek- king zonder geldige reden vrijwillig verlaat of door eigen schuld wordt ontslagen. Burgemeester en Wethouders bepalen gedurende welk tijdvak een maatregel, als in de le en 2e alinea bedoeld, moet worden toegepast. Aan den ondersteunde wordt geen gezinsieden toe- slag uitgekeerd voor zijne tot werken in staat zijnde, niet-verdienende gezinsleden van 15 jaar of ouder, die nalaten te zorgen dat zij zijn en biijven inge- schreven bij het orgaan der openbare arbeidsbemid- deling. B. Voor de reglementair nog niet recht- hebbenden, dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseerden. Art. 21. Voor de hierboven genoemde groepen geldt het volgende tarief van steunverleening. De steun bedraagt ten hoogste: a voor gehuwden en ongehuwde kostwinners ,.T,per week benevens f 1.35 per week per ge- zinslid boven twee personen b. voor kostgangers f 8.per week. Bovendien kan aan gehuwden en ongehuwde kost- winners een huurtoeslag worden verstrekt, overeen- omende met 2/3 van hetgeen de huur meer bedraagt

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 35