49 30 Juni 1936. zen welke vergeleken worden mel die der loongroep voor de gemeente-vakwerklieden, ingedeeld in de 4e loongroep. Hieruit kunnen dan de loongrenzen voor de andere loongroepen worden afgeleid. Door ons is bij de plaatselijke werkgevers een onderzoek ingesteld naar de loonen, welke worden uitbetaald. Aan de hand van de ontvangen inlichtingen en de door den Minister gegeven richtlijnen, hebben wij berekend, dat voor vergelijking het loon van de 4e loongroep zou worden f 30,34 f 35,18 per week. Dit loon en dus ook het hiervan af te leiden loon voor de andere loongroepen, is blijkens het hierna volgende staatje hooger dan het geldende loon en ook hooger dan het Rijksloon. In dit laatste geval mag echter volgens de circulaire van7November 1935, niet met het plaatselijk loonpeil vergeleken worden, maar zijn de loonen van de Rijkswerklieden basis voor vergelijking. Wij hebben er ons in onze corres- pondentie, evenals wij dit ook vroeger gedaan heb- ben, op beroepen, dat onze gemeente behoort te worden beschouwd als een gemeente le klasse. Wij wezen er verder op, dat, wanneer hiermede rekening wordt gehouden voor verschillende categoriën de Rijksnormen hooger waren dan die der gemeente en dat, ook al mocht dit voor een enkele categorie wel- licht niet het geval zijn, toch geen zoodanige starre uniformiteit beoogd werd, dat voor die enkelen dan toch verlaging moest plaats hebben. Aan het slot van de gevoerde correspondentie werd ons als het oordeel van den Minister echter mede- gedeeld le. dat de eerstgenoemde verlaging van 5% in het algemeen achterwege kan blijven; "2e. dat, voor wat de werklieden betreft, met een loonregeling gelijk aan die van de loonen der Rijks- werklieden in eene gemeente le klasse, kan worden ingestemd 3e. dat de thans voor de werklieden dezer ge- meente geldende loonen echter gedeeltelijk hooger liggen dan die der Rijkswerklieden le klasse, zoodat verlaging dezer loonen, voor zooveel noodig, nog zal dienen plaats te vinden. Van dit laatste standpunt is de Minister niet af- geweken. Wij laten hieronder volgen een staatje, vermeldende

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 52