52 30 Juni 1936. van een afzonderiijke school, waarvoor terrein gekocht moet worden, een duurdere oplossing is, dan het aanbouwen van een vleugel aan de Dreefschool, waar- voor de grond reeds beschikbaar is, doch financieele overwegingen, hoe belangrijk wij die ook achten, mo- gen niet alleen doorslag geven bij het bepalen van de houding. Het onderwijsbelang is hier een zeer voor- name factor. De wetenschap dat een ander besluit dan aanvankelijk aan U werd aangeboden, aan de' verlangens van een groote groep ouders tegemoet komt en in het belang is van het openbaar onderwijs mag bij het nemen van een beslissing zeker een punt van ernstige overweging zijn. Voorts is heel moeilijk te berekenen, welke veranderingen de bouw van een een meuwe school op de exploitatiekosten en de ex- ploitatievergoeding zullen hebben, omdat niet bij be- nadering geschat kan worden welk aantal kinderen eventuee! niet mee zou overgaan naar de Dreefschool en waar deze wel naar school zulien gaan, zoodat de financieele consequenties dus ook niet vaststaan Wij hebben een onderzoek ingesteld naar de vraag of in de omgeving der Bronsteeschool een terrein voor het bouwen van een school beschikbaar is. Daarbij îs ons gebleken dat aan de Crayenestersingel tusschen de Adriaan Pauwlaan en Lanckhorstlaan een geschikt terrein te koop is, ter grootte van 3960 i\k voor eeil bedrag van f 21.000.-. Dit bedrag komt ons niet en de ligging van het terrein is gunstig. Met de Commissie voor het Onderwijs is nader overleg gepieegd. In de vergadering van deze Com- missie is het idee naar voren gebracht om bij een aan de Crayenestersingel te bouwen school geen gym- nastieklokaal te stichten. Voor het gymnastiekonderwijs zouden de leerlingen van deze school dan gebruik moeten maken van een in de naaste omgeving aan- wezig gymnastieklokaal. Ook van de zijde van de vertegenwoordigers der Oudercommissiën is deze op- lossing als compromis aan de hand gedaan. Ten op- zichte van andere scholen in de gemeente, komt het reeds jaren voor dat meer dan één school van hetzelfde gymnastieklokaal gebruik maakt en dit blijkt in de practijk goed mogelijk. Door den bouw van bedoeld okaal achterwege te laten zal op de totale bouwkos- ten natuurlijk zeer aanzienlijk bezuinigd worden. De Commissie voor het Onderwijs acht deze oplossing

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 62