30 Juni 1936 Aangezien de bestaande verordening dus hoogere aanspraken inhoudt, dan thans bij de wet zijn gesteld, zal de verordening vöör 1 October 1936 behooren te worden herzien, met handhaving der bestaande veror- dening voor de beide in functie zijnde Wethouders. De datum van inwerkingtreding der herziene verorde- ning, moet volgens de wet op 1 April 1936 worden gesteld. In verband met een en ander is een nieuwe veror- dening ontworpen, waarbij rekening is gehouden met de nieuwe wettelijke bepalingen, waarbij de aanspra- ken zijn gesteld op hetgeen ten hoogste toelaatbaar is en waarin enkele algemeene bepalingen uit de be- staande verordening zijn gehandhaafd. Omdat in de bestaande verordening geen bepalingen voorkomen omtrent toekenning van weduwen- en weezen pensioen zijn deze ook in het ontwerp niet opgenomen. De verordening bepaalt momenteel, dat wanneer een Wethouder door ziekte of lichaamsgebreken ongeschikt is voor de verdere waarneming der betrekking, pensi- oen kan worden verleend tot ten minste d@ heift der wedde, ook al is hij jonger dan 60 jaar. De wacht- geldbepalingen zijn dan niet toepasselijk. Beneden 65 jaar is dit thans niet meer mogelijk, omdat pensioen niet eerder kan ingaan dan bij het bereiken van dien leeftijd, doch in dat geval zijn wel de wachtgeldbepalingen van toepassing. In arlikel 5, 3e lid van het ontwerp-besluit is nu een bepaling opgenomen, omtrent pensioen wegens ziekte of lichaamsgebreken. Dit is gesteld op de helft der wedde, omdat dit het minimum was dat volgens de bestaande verordening toegekend zou worden. Naar aanleiding van bovenstaande stellen wij U voor over te gaan tot de vaststelling van het bijge- voegde ontwerp-besluit. Heemstede, 20 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 8