80 29 October 1936. jaar, door den schoolgeldpliehtige verschuldigd wegens Gemeentefondsbelasting en Vermogqnsbelasting teza- men, met dien verstande, dat de hoofdsom der Ver- mogensbelasting eerst nog wordt verminderd met f 5.voor elk minderjarig eigen of aangehuwd kind of pleegkind, dat nîet zelf in die belasting of in de Gemeentefondsbelasting is aangeslagen en dat het totaal der aldus verkregen hoofdsommen naar beneden wordt afgerond tot op een veelvoud van twee gulden. De onder b vermelde gegevens zullen voortaan bijna uitsluitend als basis dienen voor de berekening van het schoolgeld. Voor iedere belastingplichtige zullen wij slechts de beschikking hebben over gegevens betreffende een gemengde hoofdsom, waardoor die omtrent de inko* mens der ingezetenen geheel verloren gaan. De nieuwe wet eisdit een minimum-schoolgeld voor het gewoon Lager Onderwijs van f 3.en voor het Uitgebreid Lager Onderwijs van f 6.per jaar. De wet laat toe, dat in de verordening op de schoolgeldheffing voor bepaalde groepen van school- geldplichtigen een afzonderlijke maatstaf zal gelden. Voor hen die niet în de Gemeentefondsbelasting, noch in de Vermogensbelasting zijn aangeslagen, is als grondslag van het schoolgeld in de artikelen 6 en 7 aangenomen de haurwaarcLe, bedoeld in de artikelen 9 t/m 11 der Wet op de Personeele Belasting. Wel laat de wet toe, dat ook rekening kan worden gehouden met den aanslag in die belasting, mede naar de overige grondslagen, doch om de regeling niet al te ingewikkeld te maken, hebben wij gemeend ons te moeten bepalen tot den eersten grondslag. Met het oog op de vele daaraan verbonden admi- nistratieve werkzaainheden hebben wij gemeend, geen gebruik te moeten maken van de in de wet neerge- legde bevoegdheid om voor schoolgeldplichtigen die in gezinsverband samenwonen met personen, die een eigen inkomen hebben, het gezinsinkomen als maat- staf der schoolgeldheffing aan te nemen. Om dezelfde redenen is ook geen regeling opgenomen om die per- sonen in het schoolgeld te betrekken, die af en toe voor slechts korten tijd een zoodanig inkomen hebben, dat zij in staat zouden zijn te achten eenig schoolgeld te betalen. In de vermengde hoofdsom en bij den grondslag

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 6