80 29 October 1936. huurwaarde voor de Personeele Belasting is reeds rekening gehouden met kinderaftrek. Deze omstandig- heid maakt het onnoodig verdere reductie voor te stellen, verband houdende met het aantal kinderen in het gezin. Wel hebben wij gemeend bij het bezoeken van gelijksoortige scholen door meerdere kinderen uit een- zelfde gezin, de thans bestaande korting te moeten uitbreiden. In de bestaande verordening was de reductie sterk ingekrompen, omdat een minimum schoolgeld van 22 cent per maand per leerling werd geheven, zoo- dat voor de kleine inkomens de toegestane reductie weinig had te beteekenen. Thans wordt voorgesteld de reductie in zijn vollen omvang toe te passen. Voor het geval de aanslag naar de huurwaarde moet worden berekend, achten wij het billijk, dat, wanneer door verhuizing een woning met een lagere huurwaarde wordt betrokken, terstond het schoolgeld daarmede in overeenstemming wordt gebracht. De overige bepalingen der heffingsverordening ver- eischen geen nadere verklaring. In de invorderings-verordening is weinig verande- ring gekomen. Slechts is daarin een bepaling opge- nomen, houdende vermelding van de gevallen waarin ontheffing van schoolgeld wordt verleend. De financieele gegevens, benoodigd voor de beoor- deeiing of de schoolgeldregeling voldoet aan de wette- lijke voorschriften en eene toelichting van het tarief zijn bij de stukken gevoegd. Heemstede, 23 October 1936. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 7