80 29 October 1936. wordt gewijzigd tengevoige van verandering van het huurwaardebedrag van het tot eigen bewoning bestemd perceel of gedeelte van het perceel, wordt het school- geld nader vastgesteld naar de gewijzigde belastbare huurwaarde. Indien gedurende het schooljaar een andere woning wordt betrokken met een lagere huurwaarde dan die waarnaar de aanslag in het schoolgeld is be- rekend, wordt het schoolgeld eveneens nader vastge- steld naar de gewijzigde omstandigheden en wel van het tijdstip af waarop de gewijzigde huurwaarde zal gelden. Dit laatste geldt ook, al zou de rijksbelasting- administratie de personeele belasting niet verlagen. Art. 8. Indien meer dan één leerling uit hetzelfde gezin gelijk- tijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met twintig, voor den derden met veertig, voor den vierden met zestig en voor den vijfden met tachtig ten honderd verminderd en is voor elken volgenden leerling geen schoolgeld meer verschuldigd. Art. 9. Geen schoolgeld wordt geheven van hen, die school- geld verschuldigd zijn naar het tarief a. vastgesteld in artikel 5 en voor wie het over- eenkomstig artikel 63, lid 4 sub b der Lager-Onderwijs- wet 1920 vastgestelde totaalbedrag van de hoofdsom- men der gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting minder is dan f 4. b. vastgesteld in artikel 7 en voor wie de belast- bare huurwaarde, bedoeld in artikel 6 minder is dan f 360.—. Art. 10. Het sch'oolgeld is verschuldigd over de maanden, gedurende welke de kinderen als leerlingen van de school staan ingeschreven, de vacantiën inbegrepen.

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 5