28 December 1936. 5e WIJZING WERKLIEDEN-REGLEMENT. AAN DEN RAAD. In de vergadering van de Commissie van overleg voor de Werklieden van 10 November 1933 heeft een punt van behandeling uitgemaakt een ontwerp-voorstel aan den Raad, met bijbehoorend ontwerp-besluit, tot 3e wijziging van het Werklieden-reglement. Hierin was o.m. opgenomen een bepaling, waarbij de mogelijkheid geopend zou worden om aan werklieden, welke recht op vervroegd pensioen kunnen doen gelden, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag te verleenen. Met dit gedeelte van het ontwerp- besluit konden de vertegenwoordigers der organisaties zich niet vereenigen, terwijl bij de vertegenwoor- diging van het gemeentebestuur de stemmen staakten. Na kennis genomen te hebben van het advies Uwer Commissie is dit gedeelte van ons ontwerp-voorstel toen door ons niet gehandhaafd. lntusschen hebben de bijzondere tijdsomstandigheden ons op velerlei gebied doen uitzien naar middelen, welke kunnen leiden tot een voordeeliger beheer, ook van de bedrijven. Het Werklieden-reglement regelt, evenals het Ambte- narenreglement, reeds het ontslag wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, waarop in het algemeen aanspraak op ouderdomspensioen bestaat. Het is U bekend, dat de Pensioenwet 1922 ook de mogelijkheid opent om voor vervroegd ouderdoms- pensioen in aanmerking te komen. Dit recht bestaat op 55-jarigen leeftijd, wanneer men ontslagen wordt uit een der betrekkingen, nader bij algemeenen maat- regel van bestuur aangegeven. Een der eerste middelen tot bezuiniging, hetwelk în de tegenwoordige omstandigheden wordt aangewend, is o.i. het verleenen van ontslag aan personeel, het- welk voor pensioen in aanmerking komt. Behoeven de opengekomen betrekkingen niet te worden vervuld, dan onstaat daardoor bezuiniging. Bij gedeeltelijke aanvulling onstaat eveneens rechtstreeks voordeel, ter- wijl, wanneer volledige aanvulling der openkomende

Raadsnotulen Heemstede | 1936 | | pagina 17