21 4 Maart 1937. CAPITULANTENVERORDENING. AAN DEN RAAD. Bij artikel 12, sub b., van het Capitulantenreglement 1935, opgenomen in de wet van 29 November 1935, tot verlaging van de openbare uitgaven (Stbl. no. 685) is aan artikel 179 der gemeentewet een tv/eede lid toe- gevoegd, waarbij aan den Raad de verplichting wordt opgelegd, om onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, de ambten en betrekkingen in dienst der ge- meente aan te wijzen, welke met uitsluiting van an- dere gegadigden slechts kunnen worden vervuld door militairen of gewezen militairen, die ingevolge eene wettelijke regeling aanspraak he'o'oen op benoe- ming tot ambtenaar in dienst van een der lichamen, ge- noemd in artikel 3 en artikel 4 der Pensioenwet 1922 (Stbl. 240), Teneinde aan dit voorschrift te kunnen voldoen bie- den wij U hierbij een ontwerp-verordening ter vaststel- ling aan. Daarbij is gevoegd een lijst van aan te wijzen functiën. Zoowel over de ontwerp-verordening als over de aan te wijzen functiën is overleg gepleegd met den Directeur van het Centraal Capitulantenbureau. Uit artikel 6 van het Capitulantenreglement 1935 vloeit voort, dat een capitulant terstond in een pen- sioensgerechtigde betrekking moet worden benoemd. Omdat een ambtenaar in tijdelijken dienst niet is amb- tenaar in den zin van de Pensioenwet 1920, sluit be- doelde eisch in, dat aan den capitulant bij zijn over- gang in gemeentedienst onmiddellijk een vaste aanstel- ling moet worden uitgereikt. Als een aanstelling in vas- ten dienst wordt door den Pensioenraad echter ook be- schouwd een aanstelling in vasten dienst met een proef- tijd. Het komt ons gewenscht voor, van de gelegenheid om in voorkomende gevallen capitulanten te kunnen benoemen met een proeftijd, gebruik te maken, zoodat wij in dien zin een bepaling in art. 5 hebben opge- nomen. Heemstede, 17 Februari 1937. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 17