30 4 Maart 1937. UITBREIDING RIOLEERING. AAN DEN RAAD. Zooals U bekend is konden den iaatsten tijd slechts zeer weinig werkloozen tewerk worden gesteld, om- dat de werken, welke met dat doel zijn ondernomen, nagenoeg voltooid zijn. Aangezien het voor het moreel der werkloozen van groot belang moet worden geacht dat zij zooveel mogelijk in de gelegenheid zijn, arbeid te verrichten, in plaats van doelloos rond te loopen, hebben wij uitgezien naar nieuwe werkobjecten. Als geschikt object voor uitvoering door werkloozen komt o.i. in aanmerking de aanleg van het hoofd- stamriool vanaf de Haven door de Heemsteedsche Dreef, langs den Cruquiusweg en de Molenwerfslaan tot aan het terrein van den Reinigingsdienst, met een zijtak in de Javalaan. Na uitvoering dezer werkzaam- heden kan worden overgegaan tot geleidelijke verbe- tering van het rioolstelsel in de Indische Buurt. De kosten van deze rioleeringswerken worden ge- raamd op rond f 128.100-waarin is begrepen een bedrag van f 71.000.— aan arbeidsloon. Bij deze be- rekening is er van uitgegaan dat de werkzaamheden worden uitgevoerd door tewerkstelling van werkloozen als hier thans gebruikelijk is. Uitvoering van het werk op normale wijze zou een bedrag vorderen van rond f 99 600.—, waarin dan is opgenomen een bedrag aan arbeidsloon van f 47.000.— Het verschil ad f 28 500.zal derhalve dienen te worden gebracht ten laste van den post „werkver- schaffing" De Commissie voor Openbare Werken, die wij over deze aangelegenheid raadpleegden, kan zich met dit plan geheel vereenigen. Tenslotte is het ons een genoegen U in kennis te kunnen stellen met het feit, dat Gedeputeerde Staten dïzer provincie zich bereid hebben verklaard aan deze gemeente in de kosten van het uitbreiden van de rioleering met zuiveringsinrichting, een bijdrage te verleenen van een derde gedeelte van de aan dat werk verbonden bijkomende kosten, materialen e.d tot een maximum van f 10.000.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 53