33 4 Maart 1937. mits drie maanden tevoren schriftelijk aan de Spaar- bank daarvan is kennis gegeven. Deze extra afiossingen kunnen slechts geschieden in ronde sommen van f 100.-. 6. Indien de Gemeente van haar bevoegdheid sub 5 gebruik maakt vöör 1 Mei 1942, zal zij aan de Spaarbank een boete verschuldigd zijn van 1 over het bedrag dat zij aflost boven het sub 4 bepaalde. 7. De Spaarbank heeft het recht op 1 Mei 1947 voor den verderen duur der leening het rentepercentage der leening opnieuw bindend vast te stellen op ten hoogste 4% per jaar, mits zij bij gebruikmaking van dit recht minstens drie maanden te voren schriftelijk kennis geeft aan de Gemeente. Gaat de Gemeente, nadat de Spaarbank van haar recht tot opnieuw vaststellen van het rentepercentage gebruik heeft gemaakt, in het tijdvak van 1 Mei 1947 tot 1 Mei 1950 over tot vervroegde, geheele of ver- sterkte aflossing, dan zal zij aan de Spaarbank een boete verschuldigd zijn van 1 °/o over het bedrag dat zij aflost boven het sub 4 bepaalde. 8. Alle betalingen zullen zonder kosten voor de Spaarbank worden gedaan te haren kantore te Gro- ningen, op kwitantie van den Penningmeester of daar waar het Bestuur dit zal bepalen, terwijl geen kwijting zal worden gevorderd voor en aleer de verschuldigde bedragen in het bezit der Spaarbank zijn. 9. Indien eenige termijn van rente en/of aflossing niet op tijd en plaats als boven omschreven, mocht zijn betaald, dan vermeerdert het niet betaalde bedrag met een boete voor elken dag verzuim berekend naar 6% 'sjaars (360 dagen) en wordt al het verschuldigde terstond en ineens opvorderbaar. De Gemeente zal in gebreke zijn door het enkel verloop van den bepaalden termijn zonder ingebreke- stelling. De Spaarbank blijft daarentegen geheel vrij, indien eenige voor rente en/of aflossing verschuldigde som niet op den daarvoor bepaalden tijd mocht worden betaald, onverwijld alle zoodanige maatregelen te ne- men tot behoud van hare rechten of tot verhaal van hare vorderingen, als de wet te harer beschikking stelt en haar noodig of nuttig zullen voorkomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1937 | | pagina 62