1 Janua: i 1938. worden, omdat een sluitende begrooting van groote be- teekenis moet worden geacht. Bij de aanbieding van de begrooting voor 1937 stel- den wij ons op het standpunt, dat geen beteekenende bedragen voor tariefherziening beschikbaar konden worden gesteld, omdat dit meer belastingverhooging zou meebrengen. De Commissie voor de Bedrijven nam toen kennis van een uitvoerig rapport over de tarieven. Zij kwain in haar aan den Raad overgeiegd advies tot de conclusie, dat alleen verandering gebracht moest worden in het vastrecht voor muntgas, waannede de Raad zich dan ook vereenigd heeft. Bij de samenstelling der begrooting voor 1938 zijn de tarieven voor de bedrijven vanzelf door ons meerdere malen onder oogen gezien. Toen het zich aanvankelijk liet aanzien, dat belastingverhooging noodig zou zijn, stelden wij ons op het standpunt, dat een tariefs- herziening ook voor 1938 achterwege moest blijven. Het sluitend maken der begrooting is niet dan met veel zorg geschied. Nu wij evenwel geen voorstellen tot belastingverhoo- ging behoeven te doen, hebben wij andermaal, na ons opnieuw door den Directeur te hebben doen voorlichten, overwogen of toch niet eenigermate aan de bezwaren tegen de geldende tarieven kan worden tegemoet ge- komen. Vergelijking van de tarieven voor gas en water met die van andere gemeenten, maakte verlaging daarvan niet noodzakelijk. Verlaging van den prijs voor water beteekent, vooral voor de kleinere verbruikers, een zoodanig miniem voor- deel per jaar, dat daarvan kan worden afgezien. Ten opzichte van den gasprijs wordt eraan her- innerd, dat in januari 1934 de prijs van muntgas, be- dragende 11 cent, met die van gewoon gas ad 10 cent werd gelijk gesteld, terwijl toen ook een vastrechttarief werd ingevoerd. In Januari 1935 werd de gasprijs van 10 cent ge- bracht op 9 cent en die van het gas volgens het vast- rechttarief van 6 op 5 cent. Tenslotte werd in januari 1937 het vastrecht voor muntgas gebracht van f 2,op f 0,80 per maand. Ten opzichte van het gas heeft dus de laatste jaren een beteekenende verlaging plaats gehad, waarbij vooral de muntgasverbruikers tegemoet gekomen zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 5