15 25 Februari 1938. UITGEBREIDE FRAUDEVERZEKERING. AAN DEN RAAD. Bij Uw besluit van 31 Mei 1934, n°. 36, zijn wij gemachtigd om ten laste van de gemeente eene uit- gebreide fraudeverzekering ter dekking van verschil- lende risico's, voortvloeiende uit comptabel beheer, af te sluiten op de wijze en onder de voorwaarden, door ons nader te bepalen. In ons daarop betrekking hebbend voorstel adviseeren wij U in het besluit niet bepaald aan te geven door wiens tusschenkomst de verzekering zou worden gesloten, teneinde ons de noodige vrijheid van handelen te laten. Een gevolg hiervan is geweest dat wij in het vorig jaar in de gelegenheid waren tegen een aanmerkelijk lagere pre- mie dan voor dien tijd een fraudeverzekering als bovenbedoeld af te sluiten, waarvan in het algemeen gesproken, gezegd kan worden dat de voorwaarden niet minder verstrekkend zijn dan die der toen loo- pende verzekering. De nieuwe verzekering werd door ons op grond van genoemd besluit aangegaan, met ingang van 1 Januari 1938, met Lloyd's te Londen, door tusschenkomst van de Incasso Bank N.V. te Amsterdam. Intusschen werden bij de wet van 22 April 1937, Stbl. n°. 311, o.a. in de Gemeentewet verschillende wijzigingen aangebracht. Deze wetswijziging is op 1 Januari j.l. in werking getreden. Bepaald werd o.m. dat met ingang van een bij K.B. te bepalen datum komt te vervallen de Gemeente-borgtochtenwet, waarop de bestaande zekerheidsstelling van den gemeente- ontvanger gebaseerd is. Tegelijk werd in de gemeente- wet een bepaling opgenomen, waarbij de Raad ver- pücht wordt een regeling vast te stellen omtrent verzekering van gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden en door anderen. Dit is dus een verzekering in den zin van die, welke door de gemeente reeds sedert geruimen tijd werd aangegaan. Ons is gebleken dat als een gevolg van de aange- haalde wetswijziging voor bedoelde verzekering een

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 3