32 19 Mei 1938. WljZIGlNG OVEREENKOMST GASLEVERING AAN BENNEBROEK. AAN DEN RAAD. De in 1908 tusschen onze gemeente en de gemeente Bennebroek voor 30 jaar gesloten overeenkomst inzake de levering van gas aan laatstgenoemde gemeente, loopt af op 11 Januari 1939. Het gemeentebestuur van Bennebroek heeft ons tij- dig te kennen gegeven, dat op continueering der over- eenkomst prijs wordt gesteld, mits ten opzichte van en- kele wijzigingen overeenstemming kon worden bereikt. Aanvankelijk werd gemeend dat de gemeente Ben- nebroek voor straatverlichting en voor verlichting van gemeentegebouwen slechts gas rnocht gebruiken. Dui- delijk blijkt dat uit de overeenkomst niet. Sedert in Bennebroek een electrisch net is aangelegd, is de verlichting der gemeentegebouwen met gas niet steeds vol te houden. Wij zien er dan ook geen bezwaar in wanneer uit de overeenkomst duidelijk blijkt, dat electrische verlichting van die gebouwen mogelijk is, nu Bennebroek zich bereid verklaard heeft definitief vast te leggen, dat de straatverlichting met gas zal geschieden. Dat men zich ten opzichte van dit laatste de mogelijkheid van een andere verlichting van den Rijksstraatweg en andere belangrijke verkeerspunten wenscht voor te behouden, achten wij een billijk en logisch verlangen, waartegen wij ons niet willen ver- zetten. Een gevolg van den aanleg van een electrisch net in Bennebroek, behoort naar de meening van die gemeente ook te zijn, dat artikel 9, 2e lid der over- eenkomst aangepast wordt aan den feitelijken toestand. In het bijgevoegde ontwerp-besluit hebben wij daarom de bepaling opgenomen, dat het verbod om aan ande- ren dan Heemstede concessie te verleenen voor de levering van licht, warmte en kracht, komt te vervallen. Verder heeft mondeling overleg met Bennebroek er toe geieid, dat het le lid van artikel 5, waarin de prijs wordt geregeld die door Bennebroek moet wor- den betaald voor de straatverlichting, wijziging be- hoort te ondergaan. Momenteel is verschuldigd voor

Raadsnotulen Heemstede | 1938 | | pagina 3