3133 2 Maart 1939. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT, WERKLIEDENREGLEMENT EN VERORDENING GEMEENTEPOLITIE. AAN DEN RAAD. In een door ons van Gedeputeerde Staten dezer provincie ontvangen circulaire is er aan herinnerd, dat bij K. B. van 27 October 1938, Stbl. n°. 352, o.m. de artikelen 18 en 19 van het Algemeen Rijksambtenaren- reglement zijn gewijzigd. Deze artikelen behooren tot die, welke indertijd ingevolge den wensch van den Minister van Binnenlandsche Zaken ook in de rechts- positieregelingen van het gemeentepersoneel zijn opgenomen. Blijkens genoemde circulaire acht de Minister het noodzakelijk, dat de in vermelde artikeien aangebrachte wijzigingen eveneens in de regelingen voor het gemeentepersoneel worden aangebracht. Het betreft hier bepalingen, verband houdende met het vervullen van militairen dienst. De artikelen welke als een gevolg hiervan wijziging behoeven zijn 32a en 32b van het Ambtenarenreglement, 25d en 25é> van het Werkliedenreglement, alsmede 23 en 24 der Ver- ordening gemeentepolitie. Tegen de door den Minister verlangde wijzigingen bestaat bij ons geen bezwaar. Wij hebben die opge- nomen in de hierbij gevoegde ontwerp-besluiten. Verder deelen wij U mede, dat de organisatie van den Luchtbeschermingsdienst in deze gemeente thans in een zoodanig stadium is gekomen', dat door ver- schillende ambtenaren en werklieden in dienst dezer gemeente moet worden deelgenomen aan cursussen en binnen afzienbaren tijd aan oefeningen ter voorbe- reiding van de verschillende hulpdiensten bij de gemeentelijke luchtbescherming. In verband daarmede is het gewenscht, dat in de verschillende reglementen bepalingen worden opgeno- men, waarin vastgelegd wordt, dat het deelnemen aan oefeningen enz. als „dienst" wordt aangemerkt, ook al behoort een en ander niet tot de gewone werk- zaamheden. Voor zoover een en ander valt buiten den gewonen dienstrooster van het gemeentepersoneel, zouden wij de te verrichten diensten niet als „over-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 9