9Q -10 Qctob&r 1939. jaar, tenzij deze verhouding voor Haarlem een grootere is, in welk geval deze grootere verhouding ook aan Heemstede zal worden toegestaan. Over af te sluiten nieuwe contracten welke 100.000 m3 te boven gaan, zal overleg met Haarlem worden ge- pleegd. Dit omvat ook de gevallen waarin aan be- staande contracten afzonderlijk een uitbreiding van meer dan 100.000 m3 gegeven wordt. Art. 10. Kwaliteit van het te leveren gas. Door Haarlem zal aan Heemstede gas worden ge- leverd, gezuiverd en technisch vrij van teer, ammoniak, naphtaline, cyaan en zwavelwaterstof, overeenkomstig hetgeen te dien aanzien bij gemeente-gasfabrieken in Nederland gebruikelijk is, met een calorische boven- waarde van 4300 calorieën bij 15° C. en 760 mm kwik- druk met een speling van maximum 3Yi zoowel naar beneden als naar boven. Verrekening van de calorieën zal procentsgewijze naar boven en naar beneden plaats hebben op basis van het gemiddelde van een loopende kalendermaand, met dien verstande, dat indien verrekening plaats heeft, deze zal geschieden op basis van 4300. De contijôle op de calorische waarde van het door Haarlem geleverde gas zal plaats vinden door Heem- stede te Heemstede en wel door deze te bepalen on- middellijk aan den uitlaat van den hoofdgasmeter door middel van een automatisch werkenden registreerenden caloriemeter van goed fabrikaat. In geval van twijfel aan de goede werking der con- trôle-toestellen kan Haarlem op kosten van ongelijk een onderzoek eischen. Art. 11. Prijs van het te leveren gas. De door Heemstede aan Haarlem te betalen gasprijs is samengesteld uit de navolgende factoren: le. een vastrecht per jaar van f 10.000.(zegge:

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 11