e/>- 10 Octobcr 1939. levering als de handelaren, namelijk 2/5 gedeelte in den zomer en 3/5 gedeelte in den winter. Heemstede geeft ieder jaar vôôr 1 April aan de Directie van het Gas- en Waterbedrijf Haarlem op, hoeveel cokes zij denkt te betrekken in het volgende stookseizoen. Onder dezelfde voorwaarden kan Heemstede jaar- lijks aanspraak maken op de levering van maximum 15.000 hl parelcokes. Heemstede verbindt zich deze cokes uitsluitend aan inwoners van haar gemeente te leveren en aan derden niet lager te berekenen dan de door Haarlem voor par- ticulieren vastgestelde cokesprijzen, met uitzondering van de levering aan werkloozen en daarmede econo- misch gelijk te stellen personen. Verder verklaart Haarlem zich bereid de door de Heemsteedsche industrieëelen benoodigde cokesbries tot een maximum-hoeveelheid van 15.000 hl per jaar tegen redelijke voorwaarden beschikbaar te stellen. Art. 15. Geschillen. Alle naar aanleiding van deze overeenkomst ontstane geschillen, waaronder begrepen die, welke door één der partijen als zoodanig worden beschouwd, met uit- zondering van die, welke behooren tot de bevoegdheid van den ambtenarenrechter, worden in hoogste ressort beslist door 3 scheidsrechters, te benoemen door par- tijen in gemeen overleg of indien partijen niet tot overeenstemming kunnen komen binnen vier weken, nadat de eene partij de andere schriftelijk tot overleg heeft uitgenoodigd, door den bevoegden rechter op ver- zoek van de meest gereede partij. De scheidsrechters zullen: a. als goede mannen naar billijkheid rechtspreken binnen een bij de benoeming door partijen, resp. den bevoegden rechter, te bepalen tijd; b. zelf de regelen der procedure vaststellen; c. de kosten der procedure bij de uitspraak ten laste brengen van één of van beide partijen, in het laatste geval in de verhouding, die arbiters billijk zullen achten.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 14