90 •49-Octobcr 1939. LEVERINQ VAN GAS DOOR HAARLEM. AAN DEN RAAD. Onder dagteekening van 15 Februari 1939, n°. 26, hebben wij U een uitvoerig voorstel gedaan inzake de gasvoorziening voor onze gemeente. Daarbij werd een crediet gevraagd van f 170.000.— ten behoeve van het aanbrengen van in dat voorstel nader omschreven voorzieningen. Het was aanvankelijk ons voornemen om dit voorstel aan de orde te stellen in Uwe verga- dering van 2 Maart 1939. De Financieele Commissie had echter den wensch te kennen gegeven omtrent enkele punten nog nader te worden ingelicht, terwijl voorts het gemeentebestuur van Haarlem nader overleg met ons wenschte te plegen over de vraag, of weilicht Haarlem het door onze gemeente benoodigde gas zou kunnen leveren, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk. Be- handeling van het voorstel heeft toen niet plaats gehad, terwijl met het gemeentebestuur van Haarlem overleg werd gepleegd. Deze aangelegenheid heeft daarna regelmatig een punt van behandeling uitgemaakt, zoowel in onze ver- gaderingen als in die van de Commissie voor de Be- drijven. Het overleg met Haarlem heeft uiteindelijk het resultaat opgeleverd, dat wij op 30 September j.l. een schrijven mochten ontvangen, waarbij werd toegezonden een ontwerp-overeenkomst houdende de voorwaarden, waarop gaslevering door Haarlem aan Heemstede zou' kunnen plaats hebben. Over dit ontwerpisnogweermon- deling overleg gepleegd. In meerdere opzichten is tege- moet gekomen aan de bezwaren welke aanvankelijk zoo- wel bij ons als bij de Commissie voor de Bedrijven tegen opheffing van het eigen productie-bedrijf bestonden. Het ontwerp van de overeenkomst, hetwelk wij Uthans hierbij ter bekrachtiging aanbieden, is het eindresultaat van het gevoerde overleg. In art. 1 van het ontwerp wordt vastgelegd, dat Haarlem al het door onze gemeente voor haar en haar verzorgingsgebied benoodigde gas zal leveren, franco in den gashouder onzer gemeente. De voor die levering benoodigde hoogedrukleiding met bijbehoorende toe- stellen wordt door en voor rekening van Haarlem aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 1