QQ -40 Oetobcr 1939. gelegd en onderhouden. Herstelling van het bestratings- werk zal geschieden door Heemstede voor rekening van Haarlem. (art. 2). Het ontwerp behelst verder een bepaling dat Heem- stede tijdens den duur van de overeenkomst, die ge- steld wordt op 25 jaar, met stilzwijgende verlenging behoudens opzegging met 5 jaar, (art. 12) geen gas van derden mag betrekken of concessie aan derden mag verleenen. (art. 3). Bij de onderhandelingen werd overeengekomen, dat de te betalen gasprijs (art. 11) zou bestaan uit: a. een vastrecht van f 10.000.en b. een gasprijs van 2 cent per M3., exclusief om- zetbelasting. Deze prijs is gebaseerd op een kolenprijs van f 8. of lager per ton van 1000 K.G. Wanneer de kolenprijs hooger is dan f 8.dan wordt de gasprijs ook ver- hoogd en wel met Vio cent per M3. voor iederen gulden verhooging van den kolenprijs boven f 8. tot en met f 16.per ton, en met Vs cent per M3. voor iederen gulden boven de f 16.per ton. Zoodra ons productiebedrijf kan worden stopgezet zal Haarlem alle voorloopig of vast aangestelde werk- lieden, verbonden aan de afdeeling fabricage, tot een maximum van 18, in vasten dienst nemen in een functie die zooveel mogelijk overeenkomt met de be- staande, tegen een bezoldiging welke tenminste gelijk is aan die welke in Heemstede wordt genoten. Met deze bepaling, opgenomen in art. 13, is een zeer be- langrijk bezwaar, hetwelk aanvankelijk bij ons bestond, overbrugd. Dat voorts in art. 14 van het ontwerp be- palingen konden worden opgenomen omtrent het be- schikbaar stellen van cokes, heeft naast andere even- eens in het ontwerp opgenomen punten, er eveneens toe geleid dat overeenstemming kon worden bereikt. Het opnemen van een overgangsbepaling was noo- dig, omdat het niet wel mogelijk blijkt het productie- bedrijf plotseling stop te zetten, om dan in eens over te gaan tot het betrekken van al het benoodigde gas van Haarlem. Art. 17 regelt een en ander. Het is U bekend, dat wij steeds op het standpunt hebben gestaan, dat U behoorlijk tijd behoort te heb- ben voor ernstige overweging van deze voor onze gemeente zoo belangrijke zaak. Helaas noodzaken de

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 2