£cP 90 -j-9-Octobcr 1939. gewijzigde omstandigheden ons, om thans op vrij korten termijn uwe uitspraak te vragen. De toestand toch is thans zoo, dat het verkrijgen van zekerheid over de wijze van gasvoorziening in de naaste toe- komst urgent is. Mocht onverhoopt een meerderheid in Uwe vergadering zich eventueel eens niet kunnen vereenigen met ons voorstel om gas van Haarlem te gaan betrekken, dan zal vanzelfsprekend op voortzet- ting van het eigen productie-bedrijf moeten worden gerekend. In dat geval zouden de maatregelen dus noodig zijn, als omschreven in ons raadsstuk n°. 26 van dit jaar. Deze zouden dan echter, met het oog op de verder gaande prijsstijging, met bekwamen spoed moeten worden uitgevoerd. In dat geval zou, omdat de prijzen nu reeds hooger zijn dan in ons' voorstel zijn berekend, het genoemde crediet van f 170000.— niet meer voldoende zijn. Uit den aard der zaak valt thans niet te zeggen hoe groot dit dan wel zou moeten zijn. Ons College meent echter thans aan gaslevering door Haarlem op de basis als in het ontwerp-besluit is aangegeven, de voorkeur te moeten geven boven de voortzetting van het eigen bedrijf. De voor dit laatste in raadsstuk n°. 26 van dit jaar gedane crediet- aanvrage wordt hierbij dan ook ingetrokken. Op grond van het bovenstaande geven wij U in overweging door de vaststelling van het bijgevoegde ontwerp-besluit ons te machtigen met Haarlem de bedoelde overeenkomst af te sluiten. De betrekkelijke stukken, waaronder de adviezen der raadscommissiën, liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 14 October 1939. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 3