90 -lj) Octobcr 1939. de bestrating, verharding, enz. door Heemstede geschie- den voor rekening van Haarlem volgens de prijzen, welke het bedrijf van Openbare Werken voor derge- lijke herstellingswerken aan de gasfabriek van Heemstede in rekening brengt, gebaseerd op de prijzen welke gelden op den datum van afsluiting van deze overeenkomst. Heemstede stelt in de gebouwen van haar gasfabriek beschikbaar de noodige ruimte tot het aanbrengen van de benoodigde toestellen en leidingen. De wijze, waarop een en ander zal worden aange- legd, opgesteld en aangesloten, zal in overleg met Heemstede worden vastgesteld. De verlichting en verwarming van bedoelde ruimte zal door Heemstede op eigen kosten geschieden, alsook de levering van het eventueel benoodigde water voor het op peil houden van den meter. Haarlem zal voor het leggen, hebben en houden van deze leiding in den grond van Heemstede geen recht in welken vorm ook ver- schuldigd zijn. Art. 3. Uitsluiting van gaslevering door derden. Heemstede verbindt zich, zoolang deze overeenkomst van kracht is, voor zoover betreft haar gemeente en verzorgingsgebied, als nader omschreven in art. 1 sub 2, van geen ander gas te zullen betrekken, noch aan anderen concessie te zullen verleenen voor de oprich- ting van een gasfabriek en/of voor het leggen en hebben van gasbuizen, anders dan voor zoover deze gasbuizen uitsluitend worden benut voor doorvoer van gas door Heemstede, en/of zelf een gasfabriek in eigen beheer te exploiteeren. Van dit laatste zal Haarlem ontheffing verleenen, voor wat betreft het in gebruik nemen van een reserve gasproductie-installatie, voor het geval en den duur dat de overmacht als bedoeld in art. 4 optreedt. De gasproductie met deze reserve-installatie zal zich be- perken tot de hoeveelheid die Haarlem onder voor- noemde omstandigheden niet kan leveren.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 7