Art. 5. Verschil in aanwijzing hoofdgasmeter(s). Ingeval van twijfel aan de juiste aanwijzing van de(n) hoofdgasmeter(s) van Haarlem, kan ieder van de par- tijen op kosten van ongelijk een onderzoek eischen. Indien bij dit onderzoek blijkt. dat de afwijking meer dan 1 y2 bedraagt, bepaalt zich de verrekening van het verschil tot de drie volle kalendermaanden, onmid- H) October 1939 Art. 4. Gaslevering. Haarlem garandeert in elk etmaal de benoodigde hoe- veelheid gas over te pompen in de door Heemstede beschikbaar te stellen en te houden gasbergruimte, welke zich bevindt op het terrein van de huidige gas- fabriek, behoudens verhindering door overmacht, waar- onder mede is begrepen, dat Haarlem met redelijke in- achtneming van de belangen der eigen bevolking en der overige afnemers, de door Heemstede benoodigde hoeveelheid gas niet of niet geheel kan leveren als gevolg van het feit, dat buiten schuld of toedoen van Haarlem Hoogovens te Velsen om welke reden of oor- zaak ook niet of niet geheel nakomen de verplichtingen, voor Hoogovens jegens Haarlem voortvloeiend uit het tusschen Hoogovens en Haarlem gesloten contract be- treffende het leveren door Hoogovens van gas aan Haarlem. Als de overmacht bestaat in het geheel of gedeeltelijk niet nakomen van de verplichting tot gaslevering van Hoogovens aan Haarlem, zal Haarlem zich daarop niet verder kunnen beroepen dan overeenkomt met de ver- houding van de van Hoogovens betrokken gashoeveeî- heid tot de door Haarlem zelf geproduceerde gas- hoeveelheid. De wijze van levering zal zoodanig zijn, dat Heem- stede onder normale omstandigheden des morgens te 6 uur steeds over een gasvoorraad van ongeveer 15000 m3 kan beschikken. De totale capaciteit van de voornoemde gasberg- ruimte(n) mag niet dalen beneden 70 van de groot- ste per etmaal door Haarlem te leveren hoeveelheid gas.

Raadsnotulen Heemstede | 1939 | | pagina 8