1 -zijn de ramingen niet op die stijging ingesteld, omdat daarointrent nog te weinig zekerheid bestaat. Niette- min kan een stijging natuurlijk tot belangrijke gevol- gen aanleiding geven, zoodat voorzichtigheid met het voteeren van nieuwe uitgaven geboden blijft. Het ware ons aangenamer geweest wanneer wij door toepassing van bezuinigingsmaatregelen voldoende mid- delen beschikbaar hadden kunnen krijgen om het res- teerende tekort te dekken. Dit is ons echter niet mo- gelijk gebleken, zonder daarmede vitale belangen te schaden, zoodat wij, hoewel ongaarne, het middel van belastingverhooging meenen te moeten aanwenden. Zooals dat bij de behandeling van de ontwerp-be- grooting steeds onze gewoonte is, hebben wij ook nu overwogen of wijziging in de tarieven van de bedrij- ven behoort te worden gebracht. Waar dit thans niet anders uit te voeren zou zijn dan door een sterkere belastingverhooging dan wij U hierbij reeds voorstel- len, meenen wij daarvan echter thans te moeten afzien. Ook dit jaar zijn de afschrijvingen van het gasbedrijf normaal geraamd, zoodat extra afschrijving achterwege blijft. Afwijking van de verordening op jiet beheer der gemeentebedrijven is hiervoor noodig. Evenals vorige jaren voegen wij ook nu een over- zicht van het aantal ingeschreven en ondersteunde werkloozen hierbij, waaruit het verloop gedurende de 3 laatste jaren kan worden afgeleid. Tenslotte deelen wij U nog mede, dat wij bij de samenstelling van deze begrooting de opbrengst van 1 opcent op de verschillende belastingen voor het nieuwe belastingjaar hebben geraamd als volgt: Personeele Belasting f 1.930.—, is voor 1940 f 1.930.—. Vermogensbelasting f 1.100.—, is voor 1940 85 l>/o of f 935.-. Gemeentefondsbelasting f 5.100.—is voor 1940 2/3 of f 3.400.—. De verschillende op een en ander betrekking heb- bende ontwerp-besluiten bieden wij U hierbij teV vast- stelling aan. Heemstede, 19 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 3