12 28 Maart 1940. UITBREIDING POLITIEBUREAU. AAN DEN RAAD. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de huis- vesting van de politie in het tegenwoordige bureau bij ons college een punt van bespreking heeft uitge- maakt. De toestand in dit gebouw is thans zoo, dat alle daarin aanwezige kamers een bestemming hebben. ln uwe vergadering van 29 December 1939 werd o.m. besloten tot uitbreiding van het personeel met een inspecteur. Hieruit vloeit voort, dat voor den te be- noemen ambtenaar een kamer beschikbaar zal moeten zijn. Het is echter niet alleen daarom dat wij eenige uitbreiding van het bureau noodig achten. Reeds lang heeft zich de behoefte aan meerdere ruimte doen ge- voelen. Thans is slechts één kamer beschikbaar voor den hoofdagent-rechercheur en voor de beide recher- cheurs. Deze kamer is daarvoor echter te klein. üaar komt nog bij, dat een betere gelegenheid voor het rustig afnemen van verhooren alleszins wenschelijk is. Wanneer een afzonderlijke kamer voor den hoofdagent- rechercheur beschikbaar zou zijn, ontstaat daartoe de gelegenheid, doch wordt dan tevens voorzien in meer- dere ruimte voor de recherche. Uit een ons voorgelegd plan blijkt, dat uitbreiding van het bestaande bureau met twee kamers mogelijk is door deze op de verdieping aan de achterzijde bij te bouwen. De kosten hiervan worden, met inbegrip van meubelen, vioerbedekking en uitbreiding van de centrale verwarming, geraamd op f 4000. Wij zouden deze gelegenheid willen benutten om ook de telefooninstallatie, die allerminst aan moderne .eischen voidoet, uit te breiden. In genoemd crediet is daarom een klein bedrag opgenomen voor het maken van een ruimte waarin de automaat geborgen kan worden. De overige kosten worden door den Rijks- telefoondienst gedragen. Uit den aard der zaak vloeien hieruit wel eenige meerdere abonnementskosten voort, doch deze komen ten laste van den gewonen dienst. Wij hebben over een en ander het advies gevraagd van de Commissie voor Openbare Werken. Daaruit blijkt dat deze commissie algemeen van oordeel is dat

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 1