26 25 April 1940. voldoende betracht wordt door hun, boven hun mili- taire belooning, gedurende 30 dagen het volle salaris of loon toe te kennen en daarna hetgeen 70 ten hon- derd van dat salaris of loon meer bedraagt dan de militaire belooning. Het A. R. A. R. is in dien zin gewijzigd. Tegen een overeenkomstige wijziging der gemeentelijke rege- lingen hebben wij geen bezwaar. Wij meenen van deze gelegenheid gebruik te moeten maken door tegelijk nog een andere wijziging in dezelfde artikelen der verschillende reglementen voor te stellen. Volgens de bestaande redactie en ook volgens de redactie der bepaling zooals de Minister die vastge- steld zou willen zien, wordt gesproken van de mili- taire belooning, welke in mindering wordt gebracht op de aan het ambt verbonden bezoldiging. Hierdoor is het Rijk ontlast van de betaling van kostwinners- vergoeding aan de betreffende gezinnen. De Mobilisatie- Vergoedingsbeschikking geeft onder bepaalde voor- waarden aan alle gemobiliseerden recht op kostwin- nersvergoeding ten laste van het Rijk. Deze beschikking kan, op grotid van de redactie van de bepaling in de reglementen dezer gemeente niet worden toegepast. Het kotnt ons daarom gewenscht voor de redactie van de bedoelde bepaling zoodanig te wijzigen, dat deze daarvoor geen beletsel meer vormt. Aangezien hierdoor geen wijziging koint in de financieele positie van het betrokken personeel en het ons verder wil voorkomen dat de beoogde wijziging geen afbreuk doet aan de strekking der bepaling, zooals die door den Minister is aangegeven, meenen wij U te mogen voorstellen de redactie der bepaling vast te stellen zooals die door ons in de ontwerp-besluiten, welke hierbij worden aangeboden, is aangegeven. Een overgangsbepaling zorgt voor een geleidelijke verlaging van de uitkeering aan de ongehuwden. Bij de Commissie van Overleg voor het gemeente- personeel bestaat tegen de beoogde wijzigingen geen bezwaar. Heemstede, 10 April 1940. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, 1. b. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 2