40 27 Juni 1940. VOORBEREIDEND ONDERWIJS. AAN DEN RAAD. In Uwe vergadering van 6 Januari 1939 werd aan- genomen liet voorstel van de heeren H. J. W. B. Dis- selkoen en W. A. de Tello, tot wijziging van enkele posten van de gemeentebegrooting voor het jaar 1939, ten einde het mogelijk te maken, dat van gemeente- wege een openbare school voor voorbereidend onder- wijs zou kunnen worden gesticht en geëxploiteerd, terwijl tevens in beginsel werd besloten tot volledige gelijkstelling van het bijzonder voorbereidend onderwijs met het openbaar voorbereidend onderwijs, geleidelijk door te voeren in een tijdvak van 3 jaren. Deze aangelegenheid heeft, na genoemden datum, regelmatig een punt van behandeling bij ons uitgemaakt, terwijl zij eveneens meerdere malen in een vergadering van de Commissie voor het Onderwijs aan de orde werd gesteld. Laatstelijk is dit punt uitvoerig besproken in de op 17 dezer gehouden vergadering van de Com- missie. Als leiddraad voor de besprekingen kon dienen een vorig jaar door ons ontworpen voorstel aan uw College. Wij stelden dit samen, omdat een nadere uitspraak van den Raad, alvorens aan het besluit van 6 Januari 1939 uitvoering te geven, door ons noodig werd geoordeeld. De Commissie kwam in bedoelde vergadering echter unaniem tot de conclusie, dat de huidige tijdsomstan- digheden er zich niet toe leenen, om thans een nadere uitspraak van uwe vergadering te vragen. Diezelfde omstandigheden maken het geven van uitvoering aan het genomen besluit thans ook niet gewenscht. Ons College kan zich met deze conclusie geheel vereenigen, maar acht het toch, met de Commissie, noodig, dat de opschorting van de beslissing omtrent de eventueele uitvoering van het genomen besluit door U wordt bekrachtigd. Het is uiteraard moeilijk nu reeds aan te geven hoelang die opschorting zal moeten duren, doch daarbij zal toch o.i. wel gedacht moeten worden aan een tijdvak van 2 3 jaren. De werkelijke duur van de opschorting zal van de ontwikkeling der om- standigheden afhangen.

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 27