41 27 Juni 1940. Omtrent de overige onderdeelen van een te sluiten overeenkomst kon overeenstemming worden bereikt. De benoodigde electrische stroom zal door Heemstede worden geleverd tegen den inkoopsprijs, die thans aan het Electriciteitsbedrijf van Haarlem wordt betaald, zijnde 2.75 cent per kWh. en f 55.per kW. Daarbij zal een kolenclausule worden opgenomen. In verband met dezen stroomprijs zullen de kosten voor het maken van een voedingspunt bij de Man- padslaan voor rekening van het Rijk behooren te komen. In het uitbreidingsplan van het hoogspanningsnet der gemeente is bij de Manpadslaan een transformator- station geprojecteerd, dat in de toekomst aldaar ook noodig is voor de voeding van het laagspanningsnet. De kosten van dit voedingspunt, inclusief de aanleg van een hoogspanningskabel vanaf het station Glipper- brug zijn in den aanvang van dit jaar geraamd op f 12600.Met den Rijkswaterstaat werd overeen gekomen dat 75% van de kosten van dit voedingspunt door het Rijk zouden worden betaald, terwijl 25 voor rekening van de gemeente zou blijven in verband met het belang van de gemeente bij dit voedingspunt met het oog op de voeding van het laagspanningsnet in dit deel der gemeente. Het Rijk zou derhalve een bedrag van f 9500.— bijdragen. Dit bedrag zal echter worden herzien, wanneer tengevolge van de prijs- stijging de aanlegkosten van een en ander hooger zouden zijn dan f 12600. Verder werd overeen gekomen, dat de installatie op den Rijksweg door onze gemeente zal worden bediend en onderhouden, echter op kosten van het Rijk. De benoodigde lampen zullen door het Rijk worden ver- strekt, terwijl de kosten van een benoodigden ladder- wagen vergoed zullen worden. Het ligt in het voornemen om de verlichting den geheelen nacht door te laten branden. Thans branden na middernacht nog gaslantaarns. Deze zullen buiten bedrijf gesteld kunnen worden, evenals die op het nog niet door natrium verlichte gedeelte van den weg tot de grens van Bennebroek, zoodra dit gedeelte van natriumverlichting zal zijn voorzien. Wij hebben de gevolgen van een en ander met de Commissie voor de Bedrijven nauwkeurig onder de oogen gezien. De Commissie bleek met ons van mee- ning te zijn, dat van de geboden gelegenheid om op

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 32