42 27 Juni 1940. UITBREIDING ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS. AAN DEN RAAD. ln de raadsvergaderingen van 29 October 1925 en 15 April 1926 werden gelden toegestaan voor het uitvoeren van werkzaamheden voor uitbreiding van de begraafplaats en voor het stichten van gebouwen daarop. Bij deze voorstellen werd medegedeeld dat het in de bedoeling lag geleidelijk tot uitvoering der uitbreiding over te gaan. Op de toen overgelegde teekening was aangegeven dat de begraafplaats zich zou uitstrekken tot de sloot, gelegen tusschen de Van Merlenvaart en de Herfst- laan, derhalve over het op dat tijdstip tot 1 Januari 1929 aan den heer P. J. van Dort verhuurde terrein. Het groot aantal teraardebestellingen dat in den loop der jaren heeft plaats gehad maakt het noodig dat maatregelen worden getroffen tot het scheppen van nieuwe gelegenheid voor het begraven. Wij mee- nen daarom dat thans overeenkomstig het oorspron- kelijk plan overgegaan moet worden tot toevoeging van den tot 1 November a. s. bij Van Dort in huur zijnden tuin aan de algemeene begraafplaats. Daar- door wordt het mogelijk om nog 10 jaren door te gaan met de uitgifte van graven. Met deze toevoeging zouden wij thans niet langer willen wachten, omdat daardoor ook spoediger tot be- planting zal kunnen worden overgegaan. Hierdoor wordt bereikt, dat bij ingebruikneming van dit gedeelte der begraafplaats, de teraardebestellingen van buiten af aan het oog zullen zijn onttrokken. De teekening waarop deze uitbreiding is aangegeven is voor U ten Raadhuize ter inzage gelegd. De kosten van deze uitbreiding, op de normale wijze uitgevoerd, worden geraamd op rond f 14.400. waarin is begrepen een bedrag van f 3000.aan ar- beidsloon. Wij meenen echter dat dit werk dienstbaar kan worden gemaakt aan de bestrijding der werkloosheid en daarom hebben wij nagegaan op welke wijze dit zou kunnen geschieden. Het is ons gebleken dat de heer Jos. M. J. Braam, bloembollenkweeker te Heem-

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 35