67 7 November 1940. ondervonden. Wij vreezen dan ook, dat de samenvoe- ging door de bewoners van de plattelandsgemeente Bennebroek in afzienbaren tijd diep zal worden be- treurd. Ten aanzien van Heemstede hebben wij de vrees reeds uitgesproken, dat de algemeene lasten niet onbe- langrijk zullen stijgen. Van het standpunt van beide gemeenten bezien, komt het ons niet gewenscht voor om de voorgestelde samenvoeging aan te bevelen. Wij achten deze eerder verderfelijk. Met bijzondere belangstelling namen wij nog kennis van het slot van genoemd schrijven van Gedeputeerde Staten en spreken als onzen uitdrukkelijken wensch uit, dat mocht onverhoopt deze samenvoeging toch door den meergenoemden Secretaris-Generaal als een nood- zakelijkheid worden gevoeld, het even noodzakelijk is, dat voldoende waarborgen worden verzekerd van een ongeschonden voortbestaan van deze gemeente, die geen gebiedsdeel zal kunnen missen om te voorzien in de nieuwe zorgen, die op haar schouders zullen worden gelegd door toevoeging van een gemeente, die deze zorgen zal behoeven. Mocht deze samenvoeging tot stand komen dan meenen wij, dat de oorspronkelijke naam ,,Heemstede" als hoofdgemeente van de combi- natie ware te handhaven. Wij adviseeren Uwen Raad aan Gedeputeerde Sta- ten mede te deelen dat samenvoeging van de gemeenten Heemstede en Bennebroek op grond van de hierboven ontwikkelde gedachten ernstig wordt ontraden. De meerderheid der Financieele Commissie kan zich met dit advies vereenigen, zooals U kan blijken uit het hierbij in afschrift overgelegde schrijven. Heemstede, 30 October 1940. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, l.b. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1940 | | pagina 3