1 7 FEB, m -39 janiiari 104-1 GEZINSTARIEVEN VOOR DE BEDRIJVEN. AAN DEN RAAD. In Uwe vergadering van 21 November j.l. werd ons in handen gesteld om prae-advies een voorstel van den Heer J. Kamerbeek dd. 16 Novenrber d.a.v., waarvan wij U op 19 November een afschrift deden toekomen. In bedoeld voorstel wordt o.m. melding gemaakt van een schrijven dd. 7 Maart 1940 van den Heer Karner- beek aan den betrokken Wethouder, welk schrijven, zoo deelde genoemde heer in bovenbedoelde Raadszitting mede zijn voorstel meer uitvoerig toelichtte. In dit schrijven van 7 Maart 1940 geeft de heer Kamerbeek over deze inaterie de navolgende toeiichting. ,,Het zij ons vergund onze ter laatste gemeenteraads- vergadering gedane verzoeken alsnog te herhalen. U Een korting voor groote gezinnen op alle be- drijfstarieven voor gezinnen met 45 kinderen 5 van 67 kinderen 10 en van 8 en meer kinderen 15 Overeenkomstig de verdeelende rechtvaardigheid, achten wij het wenschelijk om geen welstandsgrenzen te trekken voor deze reductie. Ongeacht in welken stand of staat een groot gezin leeft, zullen de gezins- kosten onder alle omstandigheden veel grooter zijn dan die van een klein gezin. De verdiensten van een groot gezin voor staat en maatschappij, ongeacht tot welke bevolkingsgroep deze gezinnen behooren, laten voor ons geen uitzonderingsmaatregelen naar geen kant toe. Het intellect, als regel voortkomende uit de beter ge- situeerde gezinnen, is van minstens evenveel waarde als het niet-intellect, dat als regel uit de mmder goed gesitueerde kringen voortkomt. Onclergeteekende, die het voorrecht heeft veel met intellectueele kringen in aanraking te komen en die min of meer georiënteerd is omtrent de toestand van de groep, die de universiteiten de laatste jaren bevolkt, zou U een dramatische film kunnen verslaan van stu- denten, die hun studie hebben nroeten opgeven vanwege den achteruitgang van het gezin, alsmede van candidaat

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 1