28 24 April 1941. in de Commissie van Overleg voor het gemeenteper- soneel, groep politiepersoneel, is er de aandacht op gevestigd, dat, wanneer een agent van politie wordt benoemd, die diensttijd heeft bij de Maréchaussee of de militaire politie, hij daarvan geen profijt heeft, ter- wijl hij toch inderdaad over meerdere politie-ervaring beschikt. Dit komt omdat de verordening geen rege- ling inhoudt, dat dienstjaren in bezoldigden politie- dienst elders doorgebracht medetellen bij de bepaling van de wedde, welke bepaling in andere gemeentelijke regelingen wel opgenomen is. Teneinde hieraan te- gemoet te komen, hebben wij artikel 5, le lid, aan- gevuld met de bepaling, dat zij die zijn of worden aangesteld tot agent van politie, boven de minimum- wedde zooveel periodieke verhoogingen ontvangen als zij elders jaren in bezoldigden politiedienst hebben doorgebracht. Voorts merken wij U op, dat voor den rang van hoofdagent gelden 5 periodieke verhoogingen van f 50.—. De praktijk van de laatste jaren is geweest dat oudere agenten le klasse bij voorkomende vacatures werden bevorderd tot hoofdagent. Niet allen kunnen dan hun maximum-wedde bereiken wanneer zij den dienst verlaten. Ook kunnen zij bij hun pensionneering niet ten volle van die maximum-wedde profiteeren. In verband hiermede stellen wij U voor, overeenkomstig het advies van de Commissie van Overleg, bedoelde periodieke verhoogingen nader te bepalen op 2 van f 100.en 1 van f 50. Onder mededeeling dat de op deze verordening be- trekking hebbende stukken voor U ter inzage liggen, bieden wij U hierbij de ontwerp-verordening ter vast- stelling aan. Heemstede, 9 April 1941. Burgemêester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 10