28 24 April 1941. voor overwerk vergoeding gegeven. Onder overwerk wordt verstaan dienst, welke gedaan wordt boven de 48 uren per week. De vergoeding bedraagt het uurloon (salaris gedeeld door het normale aantal werkuren per week vermenig- vuldigd met 50) verhoogd met: a. 25 voor werk aansluitende aan den gewonen diensttijd; b. 50 voor werk niet aansluitende aan den gewo- nen diensttijd; c. 100 voor werk verricht op een vrijen dag of op Zon- en feestdagen. Geen belooning voor overwerk wordt genoten door ambtenaren, die de leiding hebben bij het verrichten van overwerk, of die zelfstandig overwerk verrichten. Aan deze ambtenaren kan voor overwerk een vergoeding worden toegekend, vast te stellen door Burgemeester en Wethouders op voorstel van den Burgemeester. Evenmin zal vergoeding worden gegeven voor over- werk: a. dat noodzakelijk is ter herstelling van eenig ver- zuim of eenige fout; b. dat slechts eene korte verlenging van den ar- beidsduur medebrengt; c. verricht in bijzondere omstandigheden als bedoeid in art. 217, le lid der gemeentewet; d. indien het mogelijk blijkt voor overuren vrijen tijd in ruil tet geven; e. door ambtenaren, welke geregeld belast zijn met recherchedienst; f. wanneer dit betreft het deelnemen aan oefeningen bedoeld in artikel 10 der wet betreffende bescher- ming tegen luchtaanvallen, alsmede voor het ver- richten van eenige handeling, strekkende tot voor- bereiding of opleiding ten behoeve van bescher- ming tegen luchtaanvallen, behoudens in de ge- vallen door Burgemeester en Wethouders te be- palen. Artikel 8. De hoofdagenten en agenten van politie le en 2e klasse genieten een toelage van f 50.per jaar voor het bezit van een politie-diploma met aanteekening,

Raadsnotulen Heemstede | 1941 | | pagina 15